Bezpłatne leki dla seniorów z Programu 75+

Od 1 września br. wszedł w życie program Ministerstwa Zdrowia „Leki 75+”. Zgodnie z założeniami tego programu, bezpłatne leki przysługują wszystkim seniorom, którzy ukończyli 75. rok życia, uprawnionym do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Lista bezpłatnych leków została określona w wykazie leków Ministra Zdrowia, zawiera 1129 pozycji obejmujących 68 substancji czynnych. Receptę na bezpłatne leki może wystawić seniorowi wyłącznie jego lekarz rodzinny lub pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej.

ULOTKA INFORMACYJNA 1

ULOTKA INFORMACYJNA 2

Mając na uwadze wcześniejszą współpracę przy prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ akcjach informacyjnych, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie, przy aktualnie prowadzonych działaniach dotyczących bezpłatnych leków dla seniorów. Chcielibyśmy dotrzeć, do jak największej grupy osób starszych z informacją: kto może otrzymać bezpłatne leki na leczenie, gdzie należy się udać po taką receptę, kto może ją wystawić, w jakich wskazaniach będą przysługiwały seniorom bezpłatne leki?

Uprzejmie prosimy o udostępnienie mieszkańcom Regionu, w urzędzie oraz za pośrednictwem strony internetowej Państwa instytucji, informacji na temat programu „Leki 75+”. Podstrona Ministerstwa Zdrowia: http://75plus.mz.gov.pl/. W załączeniu - w wersji elektronicznej ulotki i plakaty na temat programu.

Państwa wsparcie i zaangażowanie w rozpowszechnianiu informacji na temat programu zapewniającego bezpłatny dostęp do leków osobom powyżej 75. roku życia niewątpliwie przyczynią się do większej świadomości seniorów na ten temat. Liczymy na Państwa współpracę w tym zakresie.

W przypadku dodatkowych pytań, informacji udzieli Państwu Pani Magdalena Mil - Rzecznik Prasowy w tut. Oddziale NFZ, tel. 89/678 74 45, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W imieniu Pana Andrzeja Zakrzewskiego – Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ w Olsztynie
Magdalena Mil
Rzecznik Prasowy WM OW NFZ