Od soboty lodowisko Helena otwarte

Od soboty lodowisko Helena otwarte

Od soboty lodowisko Helena otwarte - Od soboty lodowisko Helena otwarte

Rozpoczyna się kolejny łyżwiarski sezon na lodowisku Helena. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie dostępny dla mieszkańców od najbliższej soboty, 8 października. Tego dnia, dwa pierwsze wejścia na ślizgawkę będą bezpłatne.  

Choć za oknami aura jeszcze nie zimowa, to elbląskie lodowisko od kilku dni przygotowane jest już na przyjęcie miłośników zimowych szaleństw. Rozpoczyna się kolejny łyżwiarski sezon, pełen atrakcji i dobrej zabawy. Tradycyjnie, przez kolejne miesiące z obiektu MOSiR-u korzystały będą kluby sportowe, szkoły, a także mieszkańcy, podczas wejść na ogólnodostępną ślizgawkę.  

- "W ubiegłym tygodniu zakończył się proces mrożenie tafli lodowiska, który przebiegł zgodnie z planem - informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Jako pierwsi z lodu skorzystali uczniowie elbląskich szkół oraz zawodnicy klubów sportowych, którzy na nowo zamrożonej tafli przeprowadzili zajęcia. Testy przebiegły pomyślnie, tak więc za kilka dni oficjalnie rozpoczniemy nowy sezon łyżwiarski. Mieszkańcy z ogólnodostępnej ślizgawki będą mogli skorzystać od soboty, 8 października. Na ten dzień zaplanowaliśmy dwie bezpłatne sesje o godz. 12.30 i 13.30".

W ciągu najbliższych kilku miesięcy lodowisko będzie do dyspozycji mieszkańców w każdy wtorek, czwartek i piątek w dwóch sesjach, rozpoczynających się o godz. 18.00 i 19.00. W weekendy (sobota i niedziela) obiekt będzie udostępniony dla wszystkich chętnych w godz. 12.30-18.30. Natomiast w ciągu tygodnia w godzinach rannych i południowych z lodowiska korzystać będą szkoły i kluby sportowe.

W nadchodzącym sezonie zmianie nie uległy zarówno ceny biletów jak i czas korzystania z tafli lodowiska. Każda z sesji trwać będzie 50 minut, a koszt jednorazowego wejścia na lodowisko to: 9 złotych - bilet normalny, 6 zł - bilet ulgowy oraz 5 zł - bilet grupowy (powyżej 15 osób). Jest także możliwość zakupu karnetów uprawniających do 10 dowolnych wejść na ślizgawkę. W tym przypadku zapłacimy 80 zł za karnet normalny i 50 zł za ulgowy. Z obiektu MOSiR-u można także korzystać w ramach Karty Dużej Rodziny, co uprawnia do zakupu biletów w  niższych cenach. Jednorazowe wejście na ślizgawkę w tym przypadku będzie nas kosztować: 6 zł - bilet normalny, 4 zł - bilet ulgowy, za karnet normalny zapłacimy 50 zł, a za karnet ulgowy 30 zł.

Kasa lodowiska czynna będzie we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16:00-19:30 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:30-18:00. Rezerwacji biletów można dokonać także telefonicznie, w godzinach otwarcia kasy, dzwoniąc pod nr (55) 625-63-13. Na lodowisku istnieje także możliwość wypożyczenia łyżew (koszt 6 zł od pary), ostrzenia łyżew (7 zł) oraz skorzystania z szatni (1 zł). W czasie otwartych sesji dostępny będzie także bufet oferujący ciepłe napoje, przekąski i słodycze.

Oprócz ogólnodostępnych ślizgawek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawy program na jesienno-zimowe miesiące. Wzorem lat ubiegłych każdy chętny będzie mógł skorzystać z nauki jazdy na łyżwach, nauki gry w hokeja czy tanecznych spotkań na lodzie. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie czekają na elbląskim lodowisku.

- "Nasza akcja „Aktywuj się z MOSiR-em” przypadła do gustu elblążanom, dlatego będzie kontynuowana także w tym sezonie, tyle że w nieco zmienionej i poszerzonej formie - wyjaśnia Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Oprócz typowych zajęć i zabaw na lodzie w planach mamy także organizację zajęć, które pomogą nam zadbać o kondycję i własne ciało. Oczywiście w ciągu sezonu nie zabraknie także imprez nie tylko dla dzieci ale także całych rodzin. W grudniu MOSiR zaprasza na Mikołajki na lodzie, a już w nowym roku na karnawałową zabawę oraz ferie na lodzie".

Obiekt MOSiR-u to nie tylko lodowisko i ogólnodostępna ślizgawka. Do dyspozycji mieszkańców jest także specjalistyczna sala do tenisa stołowego, wyposażona w trzy stoły do gry. Istnieje także możliwość wynajmu sali fitness. Zachęcam do korzystania z obiektu MOSiR, życząc jednocześnie wszystkim odwiedzającym miłej atmosfery i udanej zabawy.

Więcej informacji o ofercie MOSiR-u, cennik, regulamin oraz godziny otwarcia obiektu można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce kryte lodowisko.

Od soboty lodowisko Helena otwarte

Od soboty lodowisko Helena otwarte - Od soboty lodowisko Helena otwarte

Tekst i fot. MOSiR