Pomóż innym – oddaj krew podczas Święta Chleba!

zbiórka

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Motoserce, organizowanej przez kluby motocyklowe z całej Polski. Krwiobus ustawiony zostanie na elbląskiej starówce 3 września (sobota). Krew będzie można oddawać od godziny 9.

Moto Team Elbląg wraz z Klubem Motocyklowym Road To North gorąco zachęca do udziału w akcji. - W 2015 zebraliśmy 24 litry ratującej życie krwi. Na 3 września przygotowaliśmy małą niespodziankę, która umili ten dzień wszystkim obecnym. Gorąco zapraszamy. Pamiętajcie: krew darem życia – przypominają organizatorzy.
    
Kto może oddać krew? Każdy kto jest w wieku 18-65 lat, waży powyżej 50 kg, przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem Pesel, odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi. Temperatura ciała krwiodawcy nie powinna przekraczać 37 stopni Celsjusza. Każda osoba przechodzi przed oddaniem krwi badanie lekarskie.
    
- Wystarczy przyjść, wypełnić wniosek i wejść do autobusu. Jest tam lekarz, który nas zbada oraz pielęgniarki, które zaopiekują się Wami – zachęcają organizatorzy Motoserca.

Moto Team Elbląg