Historycznie w Święto Chleba

Historycznie w Święto Chleba

Historycznie w Święto Chleba - Historycznie w Święto Chleba
Serdecznie zapraszamy na pokazy grupy historycznej Muzeum „Brama Frydlandzka” w Kaliningradzie. Spektakl w wykonaniu naszych gości będzie można obserwować w sobotę 3 września na Placu przy katedrze w godz. 18:00 - 19:00.
W sobotę i niedzielę zapraszamy również  od godz. 10.00 do 18.00 do obejrzenia obozu rycerskiego, który usytuowany będzie na Bulwarze Zygmunta Augusta. Elblążanie będą mieli okazję obejrzeć tam zmagania ciężkozbrojnego rycerstwa średniowiecznego. Odbędą się turnieje rycerskie, pokazy łucznicze, ale także gry plebejskie i tańce. W zainscenizowanym obozie z epoki będzie można również nauczyć się pisania gęsim piórem, tańców dworskich, obejrzeć warsztat kowalski z epoki, prowadzone będą warsztaty tkania krajek oraz wiele innych atrakcji. Jako że tradycją średniowiecznych rycerzy i możnowładców było polowanie z ptakami drapieżnymi, dlatego też nie zabraknie pokazów sokolniczych z udziałem kilkunastu ptaków drapieżnych. Na zakończenie pokazów odbędzie się niezwykły fire show, czyli taniec z ogniami.
Swoje podwoje otwiera również Muzeum Archeologiczno – Historyczne, w którym będą się odbywały  zajęcia warsztatowe w Chacie Wikińskiej. W sobotę  i w niedzielę w godz. 11:00 - 13:00 oraz  15:00 - 17:00 w interesujący sposób będzie można poznać historię naszych przodków. Zajęcia będą miały różnorodną tematykę związaną z działalnością Muzeum oraz zbiorami znajdującymi się w pieczy elbląskich muzealników.