Elbląg stolicą nordic walking

Elbląg stolicą nordic walking

Elbląg stolicą nordic walking - Elbląg stolicą nordic walking
Już w najbliższą sobotę - 27 sierpnia nasze miasto stanie się stolicą nordic walking.  To za sprawą Pucharu Świata, który po raz pierwszy w naszym kraju rozegrany zostanie w elbląskiej Bażantarni. Szczegóły przedsięwzięcia  prezentowane były na dzisiejszej konferencji prasowej.

 


- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu. Mamy wspaniałą Bażantarnię, która jak udowodniliśmy podczas zeszłorocznego finału Pucharu Europy idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny. Bardzo się cieszę, że w sobotnim pucharze wystartuje liczna grupa elblążan. Zachęcam wszystkich do udziału w zawodach. Nawet osoby, które nie mają takiego doświadczenia powinny sobie poradzić na dystansie 5 kilometrów. Zapraszam również mieszkańców do kibicowania” – mówił podczas konferencji Prezydent Witold Wróblewski.


-„Impreza odbywa się w Elblągu, ponieważ silne środowisko miłośników nordic walking spotkało się ze zrozumieniem ze strony władz miasta i regionu. Dotarliśmy na wyżyny organizacji zawodów w Elblągu. Zaczynaliśmy od pucharu regionalnego, dziś organizujemy po raz pierwszy w kraju Puchar Świata. W Elblągu pisana jest więc historia polskiego nordic walking" – zaznaczył Olgierd Bojke Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking


Amatorzy i zawodowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na dystansie 5 i 10 kilometrów oraz w półmaratonie.


- „Spodziewamy się ok. 700 zawodników z całej Polski. Swoją obecność potwierdzili również przedstawiciele z Kaliningradu, Białorusi, Ukrainy, a także zawodnicy z Izraela i Brazylii” – podkreślał Robert Brzeziński, dyrektor zawodów z Polskiej Federacji Nordic Walking.


Aktualnie w Polsce nordic walking uprawia ok. 3 mln ludzi. Wśród nich, bardzo silną grupę stanowią  mieszkańcy naszego miasta.


- „Początkowo elbląscy kijkarze działali jako sekcja Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, od dwóch lat jesteśmy samodzielnym klubem.  Serdecznie zapraszamy mieszkańców nie tylko w sobotę, ale również w ciągu roku do przyłączenia się do nas. Prowadzimy  między innymi bezpłatne szkolenia z techniki chodzenia z kijami" – zachęcała Urszula Wolna Prezes Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-kije,


W sobotę w Bażantarni oprócz sportowej rywalizacji nie zabraknie również licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Będą między innymi: zawody sportowe, strefa zabaw oraz  szkółka nordic walking. Zapraszamy więc całe rodziny do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu.

Organizatorami Pucharu Europy i Polski w Nordic Walking w Elblągu są: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Polska Federacja Nordic Walking. Partnerem wydarzenia jest Klub Sportowy Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.
Wsparcie dla organizacji tej międzynarodowej  imprezy w naszym mieście zadeklarowali również: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Konsul Honorowy Mołdawii Maciej Bukowski.

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest Santander Consumer Bank, który prowadzi Akademię Zdrowia Santandera, mającą na celu propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. W jej ramach w całej Polsce odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nasze Centrum Sportu.

Elbląg stolicą nordic walking

Elbląg stolicą nordic walking - Elbląg stolicą nordic walking