Kolejna wycieczka rowerowa już w niedzielę

rowerowo

rowerowo - rowerowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Tym razem miłośnicy dwóch kółek przejadą drogą widokową wzdłuż rzek Cieplicówka i Nogat.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych, a także po płytach betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

- W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji  Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Dla  pierwszych 30 osób przygotowaliśmy odblaskowe opaski. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start 31 lipca o godzinie 10.00 z rampy przy skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Odrodzenia. Dystans ok. 26 km. Zakończenie wycieczki przy Miejscu Odpoczynku Rowerzystów (MOR) GreenVelo, przy ulicy Stawidłowej. Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR