Festiwal Narodów - ŚDM Diecezji Elbląskiej

Festiwal Narodów
Brazylijskie i malezyjskie tańce, wspólne śpiewy, modlitwy i zabawy – w tak radosnej atmosferze upłynął Festiwal Narodów zorganizowany wczoraj na Starym Mieście w ramach Światowych Dni Młodzieży Diecezji Elbląskiej. W spotkaniu z pielgrzymami wziął również udział ks. bp Jacek Jezierski Biskup Elbląski oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

W Światowych Dniach Młodzieży Diecezji Elbląskiej uczestniczyli pielgrzymi z Niemiec, Brazylii i Malezji. Prawie 50-osobowa grupa młodych ludzi przez prawie tydzień poznawała nasze miasto i region, goszcząc u elbląskich rodzin. Kulminacyjnym punktem wizyty był Festiwal Narodów zorganizowany na Placu Katedralnym.


- „Elbląg jest miastem od prawie 780 lat. Jesteśmy na Starówce, którą odbudowujemy i doprowadzamy do piękności. Mam nadzieję, że pobyt tu będzie dla naszych gości specjalnym wyróżnikiem. Bardzo się cieszymy, że wybraliście właśnie Elbląg jako przystanek do spotkania w Krakowie z Ojcem Świętym. Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać pobyt tutaj i że będziecie chcieli jeszcze nas odwiedzić. Serdecznie zapraszam. Zawsze jesteście tu mile widziani" – mówił podczas spotkania z pielgrzymami  Prezydent Witold Wróblewski.

Podczas Festiwalu Narodów  można było poznać tradycje i kulturę krajów, z których przybyli pielgrzymi. Były brazylijskie i malezyjskie tańce, wspólne śpiewy, modlitwy i zabawy. Polacy natomiast zaprosili gości do wspólnego poloneza. Była również nauka tanga argentyńskiego, które młodzież chce zadedykować Papieżowi Franciszkowi.

W sobotę natomiast pielgrzymi zwiedzili elbląską starówkę – w tym Muzeum Archeologiczno – Historyczne i wieżę katedralną oraz poznali uroki Bażantarni, w której odprawiona została polowa Msza Św. W tygodniu zaś zwiedzali zamek w Malborku i Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Galeria zdjęć