Gdy "Lato w Formie" spotyka "Światowe Dni Młodzieży"...

logo

logo - logo


Nadchodzący weekend będzie wyjątkowy, nie tylko dzięki atrakcjom "Lata w Formie”, ale również dzięki pielgrzymom, którzy przyjadą do Elbląga na Światowe Dni Młodzieży.

W piątek na placu Katedralnym będzie koncertowo i kolorowo. Zobaczymy występy folklorystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szuwary oraz zespołu Pasłęczanie. Chwilę później rozbrzmi muzyka rockowa. Zagrają dobrze nam już znane zespoły Zorro i Asteria.

Tradycyjnie sobotę rozpoczniemy od spotkania z przewodnikiem, tym razem będzie to Brygida Gawron, która poprowadzi spotkanie pt. „Koleją i samolotem”. W Parku Kajki, Biblioteka Elbląska przygotowała atrakcje dla najmłodszych m.in. spektakl lalkowy pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Nie zabraknie również gier, zabaw i czytania bajek. Natomiast o godz. 15.30 na dużej polanie w Parku Bażantarnia, w ramach Światowych Dni Młodzieży zostanie odprawiona Msza święta, po niej zaplanowano ognisko. Sobotni wieczór zakończy „ LETNIE KINO POD CHMURKĄ”. Tym razem na dziedzińcu CS Galerii EL zobaczymy francuską komedię pt. „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Niedziela pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. O 14:00 rusza Strefa Sportu  przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Miedzy 16.00 a 18.30 na scenie odbywać się będą gry i zabawy językowe, nauka tańców, wspólne muzykowanie.  Wieczorem  pielgrzymi będą uczestniczyć w koncercie Stowarzyszenia Attaca, w Centrum Sztuki Galeria EL. W niedzielę znajdzie się również coś dla najmłodszych. Przed Ratuszem Staromiejskim dzieci będą mogły obejrzeć spektakl plenerowy pt. "Świnka Chrumcia” oraz uczestniczyć w warsztatach artystycznych.  Na zakończenie weekendu, w Parku Bażantarnia, młodsi  jak i starsi będą  mogli posłuchać koncertu pt. "Klarnet – ty wariacie”.

PLAKAT