Światowe Dni Młodzieży w Elblągu i Diecezji Elbląskiej

logo

logo - logo


W przyszłym tygodniu w Diecezji Elbląskiej i w samym Elblągu przebywać będą pielgrzymi udający się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Zachęcając do gościnnego przyjęcia pielgrzymów prezentujemy program ich pobytu i najważnieszje wydarzenia, które czekają na nich, a także na elblążan.

Plan pobytu pielgrzymów w Elblągu:
Od 20 lipca do 22 lipca - godz. 19.00 pobyt pielgrzymów w Elblągu organizuje strona kościelna. Natomiast o godz. 19.00 w piątek (22 lipca) częściową organizację pobytu wspiera Miasto Elbląg. Zapraszamy młodych pielgrzymów i elblążan na koncert zespołu Asteria, który odbędzie się na scenie, na placu przy Katedrze, w ramach cyklu imprez "Lato w Formie".

23 lipca w sobotę, w godz. 10.00-12.30 pielgrzymi będą zwiedzali Stare Miasto. Natomiasto o godz. 15.30 na dużej polanie w Parku Bażantarnia zostanie odprawiona Msza święta. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Po Mszy świętej zaplanowano ognisko.

W niedzielę od godz. 14.00 na placu obok Katedry rusza Strefa Sportu i Rekreacji przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od godziny 16.00 do 18.30 na scenie odbywać się będą prezentacje związane ze Światowymi Dniami Młodzieży i występy, m.in. gry i zabawy językowe, nauka tańców, wspólne muzykowanie. O godz. 16.00 planowane jest powitanie pielgrzymów ze sceny przez Biskupa Elbląskiego i Prezydenta Elbląga. O godz. 19.00 pielgrzymi będą uczestniczyć w koncercie Stowarzyszenia Attaca, w Centrum Sztuki Galeria EL – wstęp wolny.

Nazajutrz, po mszy świętej, pielgrzymi ruszą w drogę do Krakowa.