Elblążanki - pamiętajcie!

baner

baner - baner


Czy mama przypomni o tym córce, czy córka – mamie, to nieistotne. Najważniejsze, by regularne wykonywanie badań profilaktycznych weszło nam, kobietom, w krew. Te podstawowe jak mammografia czy cytologia są bezpłatne, a wykonywane regularnie, mogą nawet uratować nam życie. Raz na dwa lata - mammografia, raz na trzy lata - cytologia. Tak wygląda podstawowy – naszym zdaniem obowiązkowy! - pakiet profilaktyczny każdej kobiety dbającej o swoje zdrowie. Oba badania można wykonać szybko i bezpłatnie m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, dzięki programom zdrowotnym finansowanym przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ.

MAMMOGRAFIĘ wykonujemy w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Raz na dwa lata badaniu powinny się poddać panie między 50 a 69 rokiem życia.. Wcześniej trzeba się zarejestrować w Zakładzie Radiologii ( I piętro) osobiście lub telefonicznie pod nr. 55/239-58-80 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.30. Mammografie można wykonać także w sobotę.

CYTOLOGIA to nasze działanie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Badanie skierowane jest do pań w wieku 25 - 59 lat. Można je wykonać w naszym szpitalu bezpłatnie raz na trzy lata rejestrując się w Poradni Konsultacyjnej Położniczo-Ginekologicznej na I piętrze ( pok. 1050).

Poradnia jest czynna we wtorki i czwartki od 9.00 do 12.00, w środy od 12.00 do 15.00. Telefon: 55 239-58-43.

Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu