Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim

Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim

Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim - Biała Sobota w szpitalu wojewódzkim
Wszystkie osoby, które w sobotę 28 maja przed południem odwiedzą Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu będą mogły skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia, poziomu cukru we krwi a także wagi i wzrostu wraz z obliczeniem BMI.
Sobotnią akcję organizujemy z okazji przypadającego na 31 dzień maja Światowego Dnia bez Papierosa (organizowanego przez Światową Organizację Zdrowia od 1988). W Polsce ten dzień obchodzony jest od 25 lat, zaś Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu włącza się do tych obchodów systematycznie od kilkunastu już lat, organizując bezpłatne akcje profilaktyczne.
- Światowy Dzień bez Papierosa jest dla nas okazją do przypomnienia o zgubnych skutkach nałogu tytoniowego - podkreśla Danuta Stanicka, Edukator Zdrowia w WSZ. - Będziemy zatem zachęcać do wyboru zdrowego stylu życia, bez dymu tytoniowego a przy okazji wykonywać podstawowe badania profilaktyczne. Przypomnijmy tylko, że tytoń jest wciąż główną, a możliwą do wyeliminowania, przyczyną przedwczesnych zgonów na świecie. Każdego roku z powodu chorób odtytoniowych tracą życie miliony palaczy, ale na szczęście kolejne miliony ostatecznie rzucają palenie!
Sobotnia akcja odbędzie się w holu głównym szpitala w godzinach 8.00 - 13.00.
 

Anna Kowalska
Rzecznik Prasowy
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu