Ponad 100 wydarzeń, czyli Lato w FORMIE, ELBLĄG w formie

konferencja

konferencja - konferencja


Co czeka elblążan od 1 czerwca do 4 września? Cykl "Lato w Formie", czyli ponad 100 wydarzeń na Starym Mieście, głównie na Placu Katedralnym, a wśród nich koncerty, pokazy, wystawy, wieczory tematyczne, kino plenerowe. "Lato w Formie", to również dużo ruchu - imprezy sportowe i rekreacyjne. Założenia całego przedsięwzięcia przedstawione zostały dziś podczas konferencji prasowej, zaprezentowano też spoty promujące imprezy.

- Cykl rozpocznie się w Dzień Dziecka i zakończy na początku września podczas Święta Chleba. Ci, którzy zostaną w Elblągu na pewno znajdą dla siebie coś ciekawego. Serdecznie zapraszam mieszkańców na wszystkie wydarzenia cyklu Lato w Formie - mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Lato w Formie nawiązuje do naszego głównego hasła - Elbląg w Formie. Cykl daje elblążanom możliwość spędzania letnich weekendów w sposób rodzinny i aktywny. Najbliższą imprezą będzie Dzień Dziecka, który zorganizowany zostanie na Starym Mieście w okolicach Placu katedralnego i ulicy Stary Rynek. Informacje o atrakcjach każdego kolejnego weekendu podawać będziemy w każdą środę do mediów lokalnych, na stronę UM oraz na fanpage'u - mówił Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury - Dziękujemy wszystkim zespołom, stowarzyszeniom i instytucjom, które zaangażowały się w cykl Lato w Formie - dodał Adam Jocz

Przewidywany koszt realizacji wydarzeń "LATA W FORMIE", to około 170 tys. w ciągu trzech letnich miesięcy (scena, nagłośnienie i oświetlenie, obsługa, ochrona, energia elektryczna itp.).


Dzień Dziecka 2016 -  Stary Miasto, Plac Katedralny
Festyn będzie podzielony na II części – przedpołudniową dla przedszkolaków oraz popołudniową dla chętnych dzieci i rodziców

Część I
1 czerwca, godz. 11.00 – 13.00
Prezydent przekaże symboliczny klucz do miasta dzieciom
Atrakcje – szczudlarze, malowanie buziek, bańki, performers Muzeum, mim, strefa sportu MOSiR oraz strefa WORD
Na Starym Rynku pokazy sprzętu wojskowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej
Na scenie: występy taneczne, występy muzyczne połączone z pokazami instrumentów oraz konkursy, wspólna nauka tańca

Część II
godz. 16.30 – 18.30
Atrakcje – szczudlarze, malowanie buziek, bańki, performers Muzeum, mim, strefa sportu MOSiR oraz strefa WORD
Na Starym Rynku pokazy sprzętu wojskowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej.

Na scenie: koncerty, konkursy BRD wraz z nagrodami,

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował bogaty program muzyczno-wokalny oraz taneczny swoich wychowanków. Imprezę zakończy występ zespołu perkusyjnego „ETNOTRANS”, stypendysty Prezydenta Miasta - Krzysztofa Narodowskiego, „Rytmy afrykańskie”

W trakcie trwania festynu – rozdawanie balonów, cukierków, nagród w konkursach itp…


lato w formie

lato w formie - lato w formie

konferencja

konferencja - konferencja

konferencja

konferencja - konferencja