Pola Nadziei wystartowały w Elblągu po raz trzynasty!

Pola Nadziei wystartowały w Elblągu po raz trzynasty!
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „POLA NADZIEI” – kilka słów o akcji- to światowa akcja edukacyjno-charytatywna. Wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”, mówimy o idei hospicyjnej i zbieramy podczas kwest fundusze dla hospicjum.

Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje kwiat żonkila - żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. W każdą akcję angażuje się wielu wolontariuszy, to dzięki ich zaangażowaniu rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

 

W ramach tegorocznych „Pól Nadziei” w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej wolontariusze kwestować będą na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Plan kwest:

- 16 kwietnia, sobota – kwesty w hipermarkecie E. Leclerc, sklepie „Piotr i Paweł” oraz Kaufland,
- 17 kwietnia, niedziela – kwesty pod parafiami w Elblągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej i Gronowie Elbląskim,
- kwiecień/maj – niektóre szkoły i przedszkola zorganizują kwesty na terenie swoich placówek, niektóre my odwiedzimy, lub dzieci i młodzież odwiedzą nas w Hospicjum.

W roku poprzednim wolontariusze podczas kwest zebrali 43 500,55 zł. Mamy nadzieję, że  i w tym roku kwota będzie podobna, zbieramy środki finansowe na rozbudowę naszego Hospicjum, bo  myślimy o rozwinięciu formy opieki jaką są pobyty dzienne. Choć nie jest to forma refundowana przez NFZ, to niezwykle ważna i potrzebna. Ale o tych planach powiemy  więcej po akcji.

Cieszymy się też z innej wartości, która jest efektem każdej akcji, zgłaszają się wolontariusze, którzy chcą pracować przy łóżku pacjenta.

Jak co roku zachęcamy Państwa do jak najszerszej współpracy. Można zgłaszać i realizować swoje pomysły, dokładając swoje cegiełki do żonkilowej akcji. Czekamy także na ciekawe żonkilowe zdjęcia, które będziemy publikować na naszych stronach.


Więcej informacji na bieżąco zamieszczamy na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/HospicjumElblaskie oraz na stronie: www.ehospicjum.pl.

Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 55 239 61 65,

Anna Podhorodecka
Rzecznik Prasowy/Koordynator akcji charytatywnych