Dzień Ziemi - 22 kwietnia

Ziemia

22 kwietnia br. obchodzony będzie „Dzień Ziemi”, który przypomina o problemach ochrony środowiska i podkreśla konieczność dbania o naszą planetę Ziemię.

Pomysł zorganizowania Dnia Ziemi powstał w Stanach Zjednoczonych. Był to 22 kwietnia 1970 r. Od tej pory ochrona środowiska stała się tematem poruszanym na co dzień, a święto stało się wydarzeniem ogólnoświatowym. Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2016 r. poświęcone są ochronie klimatu i redukcji zanieczyszczeń, zaś hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Palący Temat - Niska Emisja!".

Młodzież dla Ziemi

Podejmowane przez młodych ludzi przedsięwzięcia i aktywny udział w akcjach ekologicznych świadczą o zaangażowaniu młodzieży w sprawy środowiska naszego Miasta. W związku z powyższym 22 kwietnia br. o godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim w Elblągu (sala nr 301) na uroczystym spotkaniu Prezydent Elbląga nagrodzi najbardziej aktywnych uczniów elbląskich szkół, wyróżnionych za działalność na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Na tegoroczną uroczystość uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu przygotowały krótki materiał związany z genezą i obchodami Dnia Ziemi oraz uświetnią uroczystość występem artystycznym poświęconym czystości naszego środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony klimatu i redukcji zanieczyszczeń.

Dzień Ziemi to okazja do zdobycia wiedzy na tematy ekologiczne oraz spotkań ludzi zainteresowanych sprawami ochrony środowiska.

Pamiętajmy, że stan środowiska przyrodniczego na Ziemi, w Polsce, wokół miejsca naszego zamieszkania teraz i w przyszłości zależy od NAS WSZYSTKICH.