Miejski Rzecznik Konsumentów - warto sięgać po jego radę

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa konsumenckiego, których udziela Miejski Rzecznik Konsumentów. Rzecznik występuje także z interwencją do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów. Warto więc zwracać się po poradę do Rzecznika w przypadku wątpliwości i sporów, jakie konsumenci mają w kontaktach z przedsiębiorcami.

Najważniejsze sprawy konsumenckie:

 • umowy sprzedaży, także te zawierane na odległość (np. przez Internet) oraz poza lokalem przedsiębiorcy (np. na prezentacji w hotelu lub w domu u konsumenta),
 • umowy o świadczenie usług, np. przez serwisy naprawcze, firmy świadczące usługi remontowe, wykonawcy mebli, stolarki okiennej i innych rzeczy wykonywanych na zamówienie,
 • umów o świadczenie usług, np. telekomunikacyjnych, turystycznych, ubezpieczeniowych, związanych z obrotem nieruchomościami i inne.

Jak uzyskać poradę?

 • Dzwoniąc pod numer telefonu: 55 239 34 56.

 • Bezpośrednio w siedzibie Miejskiego Rzecznika Konsumentów, adres udzielania porad: ul. Kosynierów Gdyńskich 42, pok.2
  Pomoc konsumentom udzielana jest:
  PN   7.30 – 15.30
  WT  9.00 – 15.30
  ŚR   9.00 – 15.30
  CZ   7.30 – 15.30
  PT   wolny

 • Korespondencyjnie na adres - ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu udziela pomocy osobom zamieszkałym na terenie Elbląga. Rzecznik działa wyłącznie w sprawach konsumenckich, a więc tych dotyczących zawierania i wykonywania umów cywilnoprawnych pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą.