Gala Osobowość Regionu

Gala Osobowość Regionu
Wiesława Pokropska Osobowością Regionu. Zaszczytny tytuł dyrektor Elbląskiego Hospicjum przyznali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego. Statuetkę laureatce wręczył Prezydent Witold Wróblewski podczas uroczystej Gali w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Konkurs Osobowość Regionu organizowany jest od ośmiu lat. Na początku odbywał się w Szkole Podstawowej nr 14. Od 2014 r. realizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących. Pomysłodawczynią przyznawania tytułu jest Anna Daczkowska -nauczycielka i  pedagog. Celem przedsięwzięcia jest docenienie pasji i dokonań ludzi wyjątkowych. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zadecydowali, że w ósmej edycji programu zaszczytny tytuł Osobowości Regionu otrzyma Dyrektor Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak dr Wiesława Pokropska. Młodzież  doceniła przede wszystkim długoletnią pracę Pani doktor na rzecz innych, jej  pracowitość, oddanie i zaangażowanie.

- „Serdecznie gratuluję Pani tego wyróżnienia.  Cieszę się, że Pani działalność została doceniona przez ludzi młodych. Znam Panią Wiesławę Pokropską od wielu lat. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania za jej ciężką pracę i wkład w rozwój miasta. To dzięki Pani poświeceniu i zaangażowaniu mamy w mieście nowoczesną opiekę paliatywną i odpowiednie warunki dla osób, które tej opieki potrzebują” – mówił podczas wręczenia statuetki Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Wśród osób nominowanych w tej edycji konkursu do tytułu Osobowości Regionu oprócz dr Wiesławy Pokropskiej znalazły się: Helena Pilejczyk olimpijka, była łyżwiarka szybka, oraz Tomasz Stężała nauczyciel, pisarz, pasjonat historii.

Gala Osobowość Regionu

Gala Osobowość Regionu

Gala Osobowość Regionu