Najdłuższy maraton szycia

szycie

szycie - szycie

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza zaprasza na najdłuższy maraton szycia celinek dla chłopców i dziewczynek - Rekord Polski. Maraton odbędzie się w siedzibie Szkoły przy ul. Mickiewicza 41 w Elblągu od 12 lutego (godz.17.00) do 13 lutego (godz.17.00).

Ustanawianie rekordu będzie polegało na szyciu poduszek, tzw. celinek, które zostaną przekazane dla dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz osób dorosłych. To pierwsze na tak dużą skalę wydarzenie w Polsce. Na spotkaniu wezmą udział panie, które szyją wspólnie od dłuższego czasu. Do wspólnego szycia zostały zaproszone panie z Wrocławia, Poznania, Ełku, Gdańska, Jegłownika, choć do udziału zaproszone są również Panie, które nie szyły jeszcze wspólnie.

Organizatorzy czekają na chętnych z maszynami do szycia z całego kraju, aby wspólnie być i szyć w szczytnym celu. Szyjący zakładają uszycie - 3 tysięcznej poduszki celinki. Na razie mają na swoim koncie 2654 sztuk sfotografowanych prac. Organizatorzy na bieżąco informują i dyskutują o akcji na forum oraz na na portalu społecznościowym.

Imprezę objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydnet Elbląga

Patronat medialny objęła TVP 3 Olsztyn

Serdecznie zapraszamy
Ewa Maliszewska