Finał akcji Szlachetna paczka z udziałem Gimnazjum nr 6

szlachetna paczka

Po raz pierwszy społeczność naszej szkoły w aktywny sposób włączyła się w zbieranie darów dla potrzebującej, wielodzietnej, elbląskiej rodziny. Już w listopadzie dokonano wyboru jednej z potrzebujących rodzin biorąc pod uwagę kryterium: na ile jesteśmy wstanie pomóc w efektywny sposób. Zbiórka odbywała się przez okres dwóch tygodni.

Poziom zaangażowania nas wszystkich, mimo wiary w spontaniczność naszej społeczności, przeszedł wszelkie oczekiwania. Dzięki pomocy  darczyńców zgromadziliśmy mnóstwo produktów żywnościowych /kilkanaście kilogramów mąki, cukru, była kasza, ryż, makarony, płatki, konserwy, dżemy, soki, itd./, ogrom słodyczy/ czekolady, czekoladowe kalendarze adwentowe, czekoladowe mikołaje, cukierki, batony, praliny, wafelki, nutella, itd/. Ofiarowano wiele różnorodnych artykułów chemicznych /proszki do prania, płyny do płukania, płyny do naczyń, pasty do zębów, pampersy, chusteczki nawilżające, kosmetyki, itd./, odzież, obuwie, zabawki, książeczki i artykuły szkolne.

Jedna z rodzin przekazała łózko piętrowe, kolejna przyczepę pociętego drewna opałowego. Były też komplety nowej pościeli. Zebrane dary, przez trzy dni wolontariusze zapakowali w ... 34 paczki ! Było to wielkie zaskoczenie zarówno dla szkolnych koordynatorów, jak i koordynatorów w centrum tegorocznej akcji zlokalizowanym w I LO. Przy wydatnym wsparciu uczniów, nauczycieli i rodzica paczki zostały przetransportowane w sobotę do zaskoczonej ich ogromem i bardzo wzruszonej rodzinki. Pomyśleliśmy też o sześciu imiennych paczkach, które na wstępie przekazano do rąk poszczególnych członków rodziny. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli obdarowani będą mogli doświadczać magii świąt jeszcze przez wiele miesięcy.

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY.

Marzena Maślińska, Anna Miazga

szlachetna paczka

szlachetna paczka

szlachetna paczka - szlachetna paczka