„Podziel się Posiłkiem” z Gimnazjum nr 4

wolontariuszki

wolontariuszki - wolontariuszki

Z początkiem roku szkolnego rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu Gimnazjum nr 4 przy Zespole Szkół nr 1.

W miniony weekend nasza młodzież wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Podziel się Posiłkiem". Przez dwa dni uczniowie w dwóch elbląskich sklepach zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miała na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.

W tym roku zbierane były przede wszystkim: olej, cukier, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, odżywki dla dzieci, dżemy, soki i konserwy. Zebrane produkty trafiły do magazynów Banków Żywności. Zostały w nich zważone i posegregowane, a następnie przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

W Elblągu, zgromadzoną żywność, Bank przekazuje przede wszystkim potrzebującym rodzinom wielodzietnym. Podarowane produkty trafiają do świetlic terapeutycznych i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz do Środowiskowego Hufca Pracy. Warto dodać, że młodzież Gimnazjum nr 4 była najliczniejszą grupą wolontariuszy (ponad 40 osób) wśród wszystkich elbląskich szkół. Już niedługo kolejny raz będziemy mieli szansę pomóc potrzebującym, a na naszych uczniów zawsze można liczyć.                     

Anna Ostrasz – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu