Rozśpiewane spotkanie podczas Święta Chleba

spotkanie

spotkanie - spotkanie
Podczas tegorocznego Święta Chleba Witold Wróblewski prezydent Elbląga spotkał się w Kamieniczkach Elbląskich z przedstawicielami miast partnerskich, którzy gościli w naszym mieście.

 Byli to przede wszystkim członkowie zespołów folklorystycznych, które występowały dla elblążan na scenie przy skwerze katedralnym. W spotkaniu w Kamieniczkach gościli artyści z zespołów „Poljuszko“ i „Kalinuszka“ z Kaliningradu (Obwód Kaliningradzki), „Humoreska“ z Nowogródka (Białoruś) i „Słoneczko“ z Tarnopola (Ukraina). Dodatkowo w spotkaniu z prezydentem wzięły również udział zespoły zaproszone przez Elbląski Klaster Turystyczny. Prezydent wykorzystał obecność zespołów, aby za ich pośrednictwem zaprosić włodarzy z poszczególnych miast do złożenia wizyty w Elblągu i nawiązywania szerszej, także gospodarczej współpracy.

 Jeszcze w Kamieniczkach członkowie poszczególnych zespołów prezentowali swoje umiejętności wokalne, a jedna z solistek zaprezentowała swoją interpretację polskiego przeboju pn. "Kolorowe jarmarki".

Dziękuję Wam za tą miłą muzyczną niespodziankę. Jesteście dobrym przykładem współpracy kulturalnej naszych miast, mam nadzieję, że będzie ona coraz szersza - mówił prezydent Wróblewski

spotkanie

spotkanie - spotkanie


spotkanie
spotkanie - spotkanie


spotkanie
spotkanie - spotkanie


spotkanie
spotkanie - spotkanie