Dziewiąta „Sobota z przewodnikiem”

Sobota z przewodnikiem

Już w najbliższą sobotę (29 sierpnia) odbędzie się dziewiąta i zarazem ostatnia w tegorocznej edycji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Elbląskie tramwaje”. Zbiórka o godz. 10.00 w zajezdni tramwajowej przy ulicy Browarnej. Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK Elbląg: Karol Wyszyński.
Już od 5 lat mieszkańcy oraz turyści zwiedzą najciekawsze miejsca w Elblągu w ramach cyklu „Sobota z przewodnikiem”. Spotkania społecznie prowadzą członkowie PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego. Tradycyjnie każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 10.00 w określonym miejscu i związane jest tematycznie z zabytkami i historią miasta.
Wycieczka odbędzie się pod hasłem „Elbląskie tramwaje”. Spotkanie poprowadzi przewodnik PTTK – Karol Wyszyński. W trakcie spacerów chętni zbierają potwierdzenia udziału. Dla najaktywniejszych spacerowiczów przygotowaliśmy nagrody i niespodzianki, których rozdanie nastąpi 12 września podczas podsumowania 5. edycji „Sobót z przewodnikiem”.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową lub osobiście do Biura Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Spacery odbywają się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.
Organizatorami 5. edycji „Sobót z przewodnikiem” jest Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu. Odkryj na nowo historię miasta! Serdecznie zapraszamy!
Leszek Marcinkowski, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej