Młoda krew ratuje życie

honorowi dawcy

honorowi dawcy - honorowi dawcy
Początek wakacji to czas podsumowania Turnieju w Honorowym Krwiodawstwie  „Młoda krew ratuje życie”, który odbywał się w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu.

W mijającym roku szkolnym zostały pobite dotychczasowe rekordy, zarówno w ilości oddanej krwi pełnej, jak i w ilości honorowych dawców , którzy oddali po raz pierwszy krew i to nie tylko na szczeblu szkoły, ale i na szczeblu rejonu Zarządu Oddziału Rejonowego PCK.

Po raz pierwszy naszym szkolnym krwiodawcom (77.) udało się pozyskać ponad 75 litrów pełnej kwi, wśród nich 48. oddało krew pierwszy raz. 

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi  (minimum 6 litrów) dwóch naszych uczniów: Paweł ŻŁOBIKOWSKI z klasy IV T/T, Czesław LIPIŃSKI z klasy III MZ, otrzymało odznaki  - „Zasłużony Honorowy dawca Krwi”.

Na terenie ZSIŚiU odbyła się także akcja poboru krwi, po której ponad 13 litrów trafiło do potrzebujących.

Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie w trakcie swojej edukacji (oczywiście po ukończeniu 18 lat – co jest warunkiem podstawowym) oddali ponad 58 litrów pełnej krwi. Wśród wyróżniających się klas, znalazły się klasy: III monter zabudowy, która oddała ponad 30 litrów i III stolarz ponad 25 litrów pełnej krwi.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i absolwentów, którzy - oprócz zdobywania zawodu - uczą się także wrażliwości, umieją służyć i poświęcać się dla innych.

Jerzy Pędzisz, nauczyciel ZSIŚiU

honorowi dawcy

honorowi dawcy - honorowi dawcy

honorowi dawcy

honorowi dawcy - honorowi dawcy