Dzień dobry. Znamy się?

Forum Inicjatyw PozarządowychCzęsto na ulicy, czy w sklepie mijamy osoby, które są naszymi sąsiadami, znamy się z widzenia.  W najbliższą niedzielę poznamy ich jako zaangażowanych, pełnych pasji i  pomysłów „pozarządowców”. XVI Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się pod Bramą Targową w godz. 12.00-16.00


Pokazy baniek mydlanych, warsztaty rzeźbiarskie i modelarskie, szycie zabawek, konkursy i zabawy – to tylko część propozycji. Będzie też okazja do rozmów ze specjalistami pracującymi z młodzieżą czy z  osobami z zaburzeniami psychicznymi. Tylko na FIPie skosztujecie zdrowych, domowych smakołyków i obejrzycie piękne wyroby rękodzielnicze oraz wystawy m.in. prac plastycznych osób niewidomych.
- Każdego roku podczas Forum chcemy przedstawić Elblążanom, co to są i czym się zajmują organizacje pozarządowe – mówi Dagmara Bielawska, koordynator projektu „Modelowy Samorząd”, w ramach którego organizowany jest FIP. Dzięki pozyskanym pieniądzom z Europejskiego Funduszu Społecznego możliwe jest wzbogacenie tego wydarzenia właśnie o warsztaty czy poczęstunek dla mieszkańców.
FIP to okazja do spotkania z organizacjami, na które przeznaczać możemy 1% naszego podatku – to część kampanii „Milion dla Elbląga”-dodaje Dagmara. Będzie można więc się dowiedzieć, na co przeznaczane są te pieniądze, a to, mamy nadzieję, zachęci mieszkańców do zostawiania 1% w Elblągu. Zapraszamy serdecznie na niedzielny spacer po elbląskiej Starówce.