Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Liepaja" na Dniach Elbląga

Orkiestra Dęta Liepaja

Orkiestra Dęta Liepaja - Orkiestra Dęta Liepaja
Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Elbląga będzie z pewnością występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ”Liepaja” z zaprzyjaźnionego z Elblągiem łotewskiego miasta Lipawa (Liepaja). Koncert odbędzie się w niedzielę 28.06.2015 o godz. 19.00 przed Rauszem Staromiejskim.

Orkiestra powstała w marcu 2009 roku. Głównym celem jej utworzenia było przywrócenie wcześniejszych tradycji zbiorowego muzykowania. Jego członkami są zarówno doświadczeni muzycy, którzy kiedyś grali w zespołach orkiestr dętych, jak też uzdolniona młodzież Liepaji, głównie z tamtejszej Szkoły Muzycznej im. Emila Melngaila oraz Liepajskiego Centrum Dziecięco-Młodzieżowego.

Od 2012 roku orkiestra, której kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Walerij Szestiłowskij, współpracuje z grupą mażoretek pod kierownictwem Ainy Apienie.

Orkiestra jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych festiwali, przeglądów oraz konkursów. Muzyczny kunszt liepajskich muzyków oklaskiwali mieszkańcy wielu miast na Łotwie, w Rosji oraz w Polsce.
Dwukrotnie w 2014 i 2015 r orkiestra zdobywała muzyczne nagrody podczas międzynarodowego konkursu w łotewskim mieście Jełgawa (Jelgava).

W tym roku orkiestra z Liepaji weźmie udział w XXXI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu, skąd w najbliższą niedzielę (28 czerwca 2015 r.) trafi do Elbląga, aby uświetnić święto naszego miasta.
Z powodu koncertu galowego w Świeciu, który odbędzie sie w niedzielne popołudnie, elbląski występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Liepaja” został zaplanowany na godziny wieczorne. Odbędzie się on o godzinie 19 przed Ratuszem Staromiejskim. Kilkanaście minut wcześniej przewidziano przemarsz ulicami Stargo Miasta i uliczną paradę wraz z mażoretkami, które zaprezentują choreograficzne układy muzyczno-marszowe do muzyki orkiestry. Serdecznie zapraszamy!

Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki

Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki - Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki

Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki

Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki - Orkiestra Dęta Liepaja Mażoretki