50-lecie kapłaństwa

50-lecie kapłaństwaPrezydent Elbląga Witold Wróblewski wziął dziś udział w jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich Biskupa Pomocniczego Diecezji Elbląskiej ks. Józefa Wysockiego oraz Biskupa Seniora ks. Jana Styrny.

Uroczysta Msza Św. dziękczynna za pół wieku posługi duszpasterskiej Księży Biskupów odprawiona została w elbląskiej katedrze. Gratulacje i życzenia Jubilatom złożył Prezydent Witold Wróblewski.

- Pół wieku pasterskiej posługi to aktywny udział Ekscelencji w życiu diecezji, ale i całego Kościoła, który zaowocował umocnieniem w wierze, nadziei i miłości wiernych, jak też wszystkich, którzy w nauce Kościoła powszechnego poszukują praw i wartości. Dzisiejsza uroczystość to piękne święto, będące okazją do wyrażenia wdzięczności za 50 lat niestrudzonej pracy duszpasterskiej, za dobroć, życzliwość i zrozumienie, jakim darzą Księża Biskupi każdego spotkanego człowieka. Na kolejne lata pełnienia tej jakże odpowiedzialnej misji pasterskiej składam życzenia dobrego zdrowia, wielu sił i dalszej owocnej pracy. Niech radość ducha, ludzka życzliwość oraz wszelkie wsparcie towarzyszy Jego Ekscelencjom każdego dnia w posłudze biskupiej dla dobra nie tylko Kościoła, ale również miasta i regionu. Zapewniam jednocześnie o swym wsparciu i życzliwości - mówił podczas uroczystości Prezydent.