Festyn sportowo – rekreacyjny w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu

 Festyn sportowo – rekreacyjny w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu

Festyn sportowo – rekreacyjny w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu - Festyn sportowo – rekreacyjny w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu
11 czerwca (czwartek) Elbląski Szkolny Związek Sportowy wraz z Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Elblągu byli organizatorami festynu sportowo – rekreacyjnego. Na pięknych terenach Ośrodka dzieci i młodzież z elbląskich placówek oświatowych oraz zaproszeni goście z regionu, mieli okazję uczestniczyć w konkurencjach sportowych, które nie tylko wzmacniały kondycję fizyczną zawodników, ale przede wszystkim przyniosły wszystkim dużo radości.

Odbył się między innymi, wyścig z woreczkami, wyścig kucharzy, sprawnościowy tor przeszkód, rzut obręczami, rzut do kosza, wyścig na hulajnogach i jeszcze wiele więcej konkurencji. Było sportowo, bezpiecznie, rodzinnie i bardzo smacznie, bo dla wszystkich uczestników festynu czekał pyszny poczęstunek.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu wraz z Elbląskim Szkolnym Związkiem Sportowym organizując to przedsięwzięcie pragnęli szerzyć ideę sportu osób niepełnosprawnych oraz zdrowego stylu życia wśród społeczności lokalnej. Uczestnicy festynu udowodnili, że bez względu na wiek i sprawność każdy posiada uzdolnienia w zakresie aktywności ruchowej, należy je tylko odpowiednio ukierunkować. Konkurencje połączone z zabawą, brak poczucia porażki po przegranej i to wszystko najlepiej w towarzystwie bliskiej osoby - budzą zainteresowanie i zamiłowanie do uprawiania sportu. Dlatego też takie sportowe imprezy integracyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz rodziców.

Nie byłoby to jednak możliwe bez bardzo dobrej i merytorycznej współpracy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Elblągu z Elbląskim Szkolnym Związkiem Sportowym.