Elbląskie szkoły zagrały z WOŚP

wolontariuszki w sp 18
Osiemnasta, Dziewiętnastka, Czternastka, Czwórka, Szesnastka... elbląskie szkoły zagrały z WOŚP.

Osiemnastka z WOŚP

11 stycznia 2015, jak co roku, elbląska Osiemnastka wraz z uczniami i rodzicami aktywnie włączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkie granie rozpoczęliśmy w niedzielę, o godzinie 11.00. Na szkolnych korytarzach na wszystkich grających WOŚP, czekały różne stoiska: "Piernikowe granie",  "Kiermasz rozmaitości i rękodzieła" "Salon piękności" "Szachowa kraina" "Owocowo- warzywne szaleństwo" "Fizyka dla smyka" "Salon piękności" "Sportowe sprawności".  Do sztabikowej kawiarenki zapraszał, już od progu, zapach kawy i zapach pieczonych na bieżąco gofrów.

W sali gimnastycznej, na scenie głównej występowały osiemnastkowe dzieci. Śpiewały, tańczyły, recytowały,... Wspaniałe  wstępy przeplatane były licytacją, ufundowanych przez naszych rodziców i przyjaciół szkoły, gadżetów, zaproszeń... Oczywiście przez cały czas grania WOŚP kwestowali uczniowie naszej szkoły.

Udało nam się zebrać 6 601,78 zł.

Dziękujemy!!!

Dziękujemy naszym sponsorom, rodzicom, uczniom. Dziękujemy wszystkim, którzy upiekli ciasta, pierniki i przyszli je zjeść, przynieśli owoce i warzywa i pili z nami pyszne, świeże soki; dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli wszelkie fany, rękodzieła; Dziękujemy wszystkim za piękne występy - artystom i paniom, które je wraz z dziećmi przygotowały. Dziękujemy naszym szachistom, sportowcom i gościom "Fizyka dla smyka". Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali i byli razem z nami.
DZIĘKUJEMY!!!

Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Więcej zdjęć na stronie www.sp18elblag.pl

18
wosp

 


Wielkie granie w pomaganie w SP19

Atmosfera, pomimo brzydkiej deszczowej pogody, była bardzo gorąca, a nasi przyjaciele otworzyli swoje serca (i portfele;) dla najmłodszych oraz seniorów i hojnie wsparli nasz dziewiętnastkowy sztabik.

Jak co roku zapewniliśmy naszym gościom moc atrakcji. Występy uczniów - czasem karkołomne i wymagające niemałej gibkości ciała i umiejętności - jak występ czilriderek przeplatane były aukcjami, które znakomicie podkręcały Panie Emilka, Beata i…Pani Dyrektor. Goście chętnie licytowali różne przedmioty, a największym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP, bilety wstępu na przedstawienia teatralne, przedmioty rękodzieła, a także karnety do salonów piękności i zakładów fryzjerskich.

Nasi uczniowie pokazali się w występach wokalnych, instrumentalnych, sportowych i tanecznych. Wspaniałą atrakcją był Maraton Zumba Fittness, który poprowadziła profesjonalna trenerka Zumby Kasia Gogol-Urbańska. Ta energiczna i żywiołowa kobieta ma istny dar i genialnie rozkręca zajęcia. Jej temperament i przebojowość skutecznie zachęciły każdego do intensywnego wysiłku. Uczestnicy (zaprawieni zumbowicze ale też i zupełni nowicjusze) w ciągu dwóch godzin maratonu wylewali siódme poty podczas pełnych energii tańców i spalili całą masę kalorii.

Dużym zainteresowaniem, jak zawsze przy tego typu imprezach w naszej szkole, cieszyła się kawiarenka, w której w błyskawicznym tempie rozchodziły się słodkości upieczone przez mamy naszych uczniów. Również wszystkie losy loterii fantowej zostały wyprzedane. Furorę zrobił legendarny już przepyszny bigos, który specjalnie na tę okazję gotował się aż trzy dni.

W naszej szkole gościliśmy całe rodziny- od najmłodszych orkiestrowiczów po seniorów, którzy grają z nami od samego początku dziewiętnastkowej orkiestry.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i wspólną zabawę. Dokładamy swoją cegiełkę w wysokości ok. 4 000 zł (nadal trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas Maratonu Zumby) do Sztabu Głównego  i zapraszamy wszystkich za rok na 24 finał WOŚP. Już dziś zapewniamy że …Będzie się działo!

sp 19

Agnieszka Brocka ze Szkoły Podstawowej Nr 19 w Elblągu

 


23. Finał WOŚP w „czternastce”


W piątek, 9 stycznia w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu uczniowie i nauczyciele kolejny już raz zagrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka. W tym roku graliśmy „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Oj, działo się, działo! Wystartowaliśmy punktualnie o 9.00 w sali gimnastycznej. Klasy III- VI przygotowały stoiska, na których sprzedawano pyszne wypieki oraz rozmaitości. Przedmioty na kiermasz udało się zebrać dzięki naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i sponsorom. Były to m.in. książki, kubki, długopisy, zabawki, gry planszowe, puzzle, biżuteria.

Ważnym punktem imprezy była licytacja gadżetów przywiezionych ze sztabu WOŚP, która została poprowadzona brawurowo przez Sebastiana Ulenberga. Można było zostać szczęśliwym właścicielem m. in.: koszulki, kalendarza, kubka. Podobnie jak w latach poprzednich aukcje miały bardzo emocjonujący przebieg.

Oczywiście przez cały czas grania WOŚP kwestowali uczniowie i absolwenci naszej szkoły. Nie zabrakło również czerwonych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze Marzena Oganowska (koordynatorka imprezy) przekazała głównemu sztabowi WOŚP w Elblągu.

Dziękujemy z całego serca darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację 23. Finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 14.

sp 14
sp 14


Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu

 

 

Wielkie serca z SP 4

Już po raz 23. grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I choć pogoda spłatała nam figla, to frekwencja w SP 4 dopisała.

11 stycznia w wielu miejscach w Elblągu usłyszeć można było charakterystyczną muzykę. W SP 4 również rozbrzmiewała melodia, jaka od początku towarzyszy finałom WOŚP. Jeden człowiek narobił tyle pozytywnego szumu wokół nowoczesnego sprzętu medycznego, świadomości i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, przesiewowych badań słuchu, sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej, wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej  seniorów. Za każdym razem cieszymy się, jeżeli uda nam się wesprzeć WOŚP większą sumą niż w latach ubiegłych. Dzięki ofiarności sympatyków naszej szkoły w tym roku udało nam się zebrać do puszek 5589,20 zł i 5 euro. Dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

sp 4

Szkoła Podstawowa nr 4

 

WOŚP w SP16

11 stycznia szkoła nasza wraz z uczniami i rodzicami aktywnie włączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy „dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Wielkie granie rozpoczęło się w naszej szkole już o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Izabela Milusz przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie imprezę uświetnił występ zespołu „Szwagry” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Tacy Sami”. Później rozpoczęła się licytacja, która trwała aż do godziny 13.00, można było wylicytować biżuterię, portfel damski i męski, pluszowe miśki, bilet na mecz siatkówki, gadżety od Lombardu Dukat. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla przybyłych gości można było zobaczyć jasełka, przygotowane przez naszych uczniów oraz występ zespołu „Kubusie”. Odbył się również pokaz judo w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „TOMITA”. Przez cały czas czynna była kawiarenka, gdzie można było zakupić ciasto upieczone przez rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy oraz wypić herbatę lub kawę. W czasie trwania imprezy trwał kiermasz przedmiotów, które udało nam się zebrać dzięki rodzicom, nauczycielom, uczniom i innym pracownikom szkoły.

Oczywiście przez cały czas grania WOŚP kwestowali uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło również czerwonych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze p. Beata Jeziorska przekazała głównemu sztabowi WOŚP w Elblągu.

Udało nam się zebrać 4. 144, 27 zł.

Dziękujemy z całego serca darczyńcom, nabywcom licytowanych przedmiotów, wolontariuszom i wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację 23. Finału WOŚP w Naszej Szkole.


sp 16

Szkoła Podstawowa nr 16