Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO

Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO

Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO - Skorzystaj z dofinansowania, bądź EKO

Prezydent Witold Wróblewski zachęca mieszkańców do skorzystania z dofinansowania do wymiany źródła ciepła, stolarki okiennej i drzwiowej oraz termomodernizacji. Kwoty dofinansowania sięgają nawet do 136 200 zł na lokal. Dofinansowania udzielane są w ramach programów „Czyste Powietrze” i „Ciepłe Mieszkanie”.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 55 239 33 34 lub 55 239 31 10. W Urzędzie Miejskim działa również punkt konsultacyjno - informacyjny, w którym udzielane są mieszkańcom informacje na temat możliwości pozyskania dofinansowania. Punkt działa w pokoju 122a w Urzędzie Miejskim w Elblągu ul. Łączności 1 w poniedziałki (7:30-15:30), wtorki (7:30-16:30) i piątki (7:30-14:30).

Przypomnijmy program „Ciepłe mieszkanie” realizowany jest na mocy podpisanej 23 stycznia przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Elbląski samorząd z programu otrzyma do końca 2025 roku kwotę 3,2 mln zł na dofinansowanie wymiany tzw. kopciuchów. Program „Ciepłe Mieszkanie” skierowany jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe.

W grudniu natomiast Prezydent podpisał porozumienie o przystąpieniu do programu „Czyste powietrze”. Jest on skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych. Celem jego jest wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe, termomodernizacja budynków jednorodzinnych, audytów, czy mikroinstalacja fotowoltaiczna.

Mieszkańcy mogą także skorzystać z miejskiego programu, który elbląski samorząd realizuje od 7 lat . W tym okresie udzieliliśmy mieszkańcom wsparcie na kwotę prawie 1,5 mln zł. Dzięki temu w Elblągu zlikwidowanych zostało 716 tzw. kopciuchów.

Zachęcamy do korzystania z dofinansowań.