Gramy razem!

Gramy razem!

Gramy razem! - Gramy razem!
W dniu 29. stycznia 2023 roku po raz 31. zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przyszłoroczny Finał odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

- Głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szefem sztabu został pan Adam Krause. Współorganizatorami jest Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu. Połączymy nasze wszystkie siły samorządowe i pozarządowe ku dobrej organizacji. Sztab został zarejestrowany. Tradycyjnie scena główna będzie na Starym Mieście. Serdecznie zapraszam mieszkańców do włączenia się w tę piękną ideę – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej dot. organizacji WOŚP.

- Oczywiście zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli po pierwsze do tego, żeby zostać wolontariuszem. Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza. Szukamy również sponsorów, którzy zaangażują się w kwestie przygotowani gadżetów, czy w organizację “Światełka do nieba”– mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

W ramach WOŚP zorganizowane zostaną aukcje, koncerty. Orkiestra zagra także w małych sztabikach, które utworzone zostaną między innymi w szkołach. Będzie można też wpłacać pieniądze przez e-skarbonki.

- Chętne firmy i instytucje od 10 grudnia mogą umieścić tam, gdzie przyjmują interesantów i gości, puszki Orkiestry. Warunkiem jest wyznaczenie opiekuna, który weźmie odpowiedzialność za opiekę nad skarbonką – zaznacza Katarzyna Stosik, szefowa sztabu finansowego.

W zeszłym roku, pomimo pandemii i niesprzyjających warunków atmosferycznych, dzięki hojności elblążan Elbląg zebrał 423 328,12 zł.

Gramy razem!

Gramy razem! - Gramy razem!

Gramy razem!

Gramy razem! - Gramy razem!