Antoni Czyżyk Wiceprezesem WDSF ds. rozwoju

Antoni Czyżyk

Antoni Czyżyk - Antoni Czyżyk

Podczas niedzielnego (25.07.2021), zdalnego głosowania, delegaci World DanceSport Federation ponownie wybrali Antoniego Czyżyka, Prezesa Federacji Tańca Sportowego na stanowisko Wiceprezesa WDSF ds. Rozwoju.

Jestem bardzo szczęśliwy z głosowania delegatów – powiedział po ogłoszeniu wyników Antoni Czyżyk, Wiceprezes WDSF ds. Rozwoju. – Cieszę się podwójnie. Oczywiście z faktu, że zostałem wybrany, ale również dlatego, że wynik ten to jasny dowód na to, że członkowie WDSF doceniają moje doświadczenie, pomysły i pracę na rzecz dalszego rozwoju tańca sportowego na świecie. – dodał Antoni Czyżyk.

Antoni Czyżyk jako Wiceprezes WDSF ds. Rozwoju odpowiedzialny będzie za wiele strategicznych obszarów funkcjonowania federacji. Celem nadrzędnym jest nieustająca praca nad umacnianiem pozycji organizacji, budowanie marki oraz promocja działań WDSF. Wiceprezes WDSF ds. Rozwoju w swoich kompetencjach będzie miał również opracowanie i wdrożenie „Kodeks Dobrego Zarządzania”, czyli podręcznika z zaleceniami i dobrymi praktykami, które mogą być przydatne w zarządzaniu federacją narodową. Celem na najbliższą kadencję jest także wprowadzenie do tanecznego kalendarza WDSF nowego formatu zawodów tj. WDSF Pre-Championship czy Dziecięcy Festiwal Tańca - Puchar WDSF.

Antoni Czyżyk jest prezesem Polskiej Federacji Tańca Sportowego, aktywnym trenerem i sędzią międzynarodowym. Posiada bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń sportowych, zarządzaniu organizacją sportową oraz pozyskiwaniu funduszy na zajęcia taneczne. Funkcję Wiceprezesa WDSF ds. Rozwoju pełnić będzie do roku 2025.

głosowanie

głosowanie - głosowanie