MoroMikołaje 2020

moro-mikołaje

moro-mikołaje - moro-mikołaje

Dużymi krokami zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas kiedy nikt nie powinien pozostawać sam. To czas kiedy ludzie są dla siebie braćmi a wszelkie spory znikają. Tymi słowami chcielibyśmy zachęcić wszystkich do udziału w akcji „MoroMikołaje 2020”. To inicjatywa, mająca na celu podarowanie paczek świątecznych dla dzieci i młodzieży. W tym roku takim wsparciem chcielibyśmy objąć Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „ MÓJ DOM” w Ornecie. Mieszka tam czternaście wspaniałych osób w różnym wieku - są roczne maluszki, wszędobylskie dzieciaczki w wieku szkolnym i wchodząca w dorosłość młodzież szkolna.

PLAKAT

"Dom tworzą zawsze ludzie i taka wspólnota staje się rodziną. Każdy z tych wychowanków ma różne doświadczenia życiowe, przeszłość, ale mają również marzenia. Wiadomo, że rok 2020 nie oszczędzał nikogo, niektórzy tracili pracę inni zdrowie, ale zawsze musi w nas być nadzieja. To ona motywuje do działania, do chęci walki o wybrane cele. Nie bójmy się dzielić tym co mamy z drugim człowiekiem. Razem tworzymy kolektyw, którego siła może przenosić góry. Razem możemy więcej." - kpr. Krzysztof Caban 43blp.
 
Zbieramy:
* Nowe gry edukacyjne, puzzle, zabawki
* Słodycze wszelkiego rodzaju (bombonierki, batony, żelki, lizaki, czekolady, no wszystko),
* Środki higieny osobistej dla dziewcząt i chłopców ( szampony, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów i inne),
* Środki pielęgnacyjne (balsamy, mydełka, chusteczki nawilżane),
* Środki higieniczne dla całego DOMU (proszki do prania, płyny itp.)
Akcja trwa do 19 grudnia 2020.

KONTAKT GŁÓWNY - kpr. Caban Krzysztof - 668-914-257

43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie wchodzi w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ubiegłym roku świąteczne upominki trafiły do Domu Dziecka w Elblągu.

MoroMikołaje to nie sama nazwa, nie sama akcja, a ludzie.


Z wyrazami szacunku
ppor. Anna Szczepańska
ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie