Seniorze, nie siedź w domu! Te zajęcia są dla Ciebie

plakat

plakat - plakat

Jesień wcale nie musi być nudna! Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza chętnych seniorów na zajęcia z małych form artystycznych. Przed nami cztery spotkania z różnymi technikami; w programie m.in. malarskie miniatury, warsztaty tkackie i podstawy introligatorstwa. Na odkrycie pasji nigdy nie jest za późno. Zapraszamy!

PLAKAT

Zajęcia będą okazja do rozwinięcia zdolności manualnych i kompozycyjnych, a także do wykonania użytecznych przedmiotów o walorach artystycznych. To także okazja do poznania osób o podobnych zainteresowaniach w miłej i kameralnej atmosferze.

12.10.2020, godz. 10.00-11.30
Malarskie miniatury
Mały format - wiele emocji. Z tą myślą przewodnią poeksperymentujemy z materią i technikami malarskimi. Efektem naszych zajęć będą piękne, małoformatowe dekoracyjne obrazy w nowoczesnym stylu.

26.10.2020, godz. 10.00-11.30
Warsztaty tkackie na ramkach cz. 1
Uczestnicy warsztatów wykonają swoją własną, ręcznie tkaną makatkę, mini gobelin  lub zakładkę, którą po wykończeniu, będą mogli zabrać ze sobą do domu. Poznają podstawy budowy tkaniny i kilka prostych technik tkackich.

09.11.2020, godz. 10.00-11.30
Warsztaty tkackie na ramkach cz. 2
Uczestnicy warsztatów wykonają swoją własną, ręcznie tkaną makatkę, mini gobelin lub zakładkę, którą po wykończeniu, będą mogli zabrać ze sobą do domu. Poznają podstawy budowy tkaniny i kilka prostych technik tkackich.

23.11.2020, godz. 10.00-11.30
Szycie notesu/szkicownika - podstawy introligatorstwa
Jesienne wieczory sprzyjają pisaniu i rysowaniu przy gorącej herbacie lub kakao. Satysfakcja z procesu twórczego jest o wiele większa, gdy możemy wyrażać siebie w notesie czy szkicowniku wykonanym od podstaw. Jest to bardzo wdzięczny i relaksujący proces, który nagradza nas pięknymi efektami.

miejsce | Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Plac Jagiellończyka 1, Elbląg
zapisy | tel. 55 611 20 59
e-mail | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.swiatowid.elblag.pl

CSE „Światowid”