Ptasi Piknik tym razem on-line

plakat

plakat - plakat

Wielka jesienna migracja ptaków – to spektakularne zjawisko zachodzące co roku w przyrodzie, na którego obserwację zapraszamy w Europejskie Dni Ptaków, czyli święto obchodzone w ponad 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Co roku w pierwszy weekend października tysiące ludzi spogląda na niebo, podziwiając niezmordowanych podróżników zmierzających na zimowiska, a my już od 10 lat staramy się przybliżyć to zjawisko wszystkim osobom wrażliwym na przyrodę i lubiącym aktywny wypoczynek — organizując Ptasi Piknik w lasach Mierzei Wiślanej.

Ze względu na panującą pandemię, w tym roku, Ptasi Piknik będzie miał wyjątkową formę. Ptasi Piknik odbędzie się w tym roku w Internecie w formie relacji, wejść na żywo oraz różnych materiałów, które będą się pojawiały przez cały dzień na Profilu Facebook -owym Lasów Państwowych.

Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i poświęcić ptakom trochę czasu!

Co czeka miłośników przyrody?

Całkiem sporo – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Specjalnie dla uczestników Ptasiego Pikniku udamy się na wieżę na górze Pirata, bez której nie wyobrażamy sobie Ptasiego Pikniku, spotkamy się z ornitologiem ze Stowarzyszenie „Drapolicz” w rezerwacie Ujście Wisły. Zajrzymy do obozu Fundacji Akcja Bałtycka, gdzie odbywają się od ponad 50 lat badania ptaków w trakcie migracji, a tam, na żywo, pokażemy, jak obrączkuje się ptaki. Posiedzimy na plaży, podyskutujemy o ptakach i migracjach, a nawet po majstrujemy w lesie, jak zawsze na Ptasim Pikniku! Do tego posłuchamy dr. Kruszewicza, pokażemy Wam, jak ratujemy głuszce i cietrzewie i jak młodzi leśnicy uczą się szacunku do ptaków w technikum leśnym w Tucholi. Do tego dorzucimy garść ciekawych filmów, praktycznych materiałów oraz plakat do ściągnięcia, bo jak Ptasi Piknik mógłby się odbyć bez plakatu?!

Do tego piękne widoki i mamy nadzieję mnóstwo ptaków.

Szczegółowy program Ptasiego Pikniku online (na profilu FB Lasów Państwowych, na wydarzeniu Ptasi Piknik- online, oraz stronie Nadleśnictwa Elbląg):

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem „Drapolicz” i licznymi partnerami serdecznie zapraszamy na X Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej.

Zaczynamy 3 października od godziny 10:00 na FB Lasów Państwowych, bądźcie z nami!

Patronat medialny: Radio Gdańsk