Wakacje w mieście. Odkrywamy lokalne

wakacje w mieście

wakacje w mieście - wakacje w mieście

W tym roku perspektywa wakacyjnych wyjazdów została mocno ograniczona przez pandemię koronawirusa. Mimo to wakacje właśnie się rozpoczęły i jest czas wolny, który warto aktywnie zagospodarować. Dziś chętniej niż dotąd odkrywamy lokalne atrakcje, szukamy blisko ciekawej rozrywki czy rekreacji. Szeroka oferta spędzenia wakacji w mieście przedstawiona została dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim, przygotował ją samorząd i miejskiej instytucje.

- Czas pandemii ma swoje wymogi, odwołane zostały Dni Elbląga, nie odbędzie się też Elbląskie Święto Chleba, mimo obostrzeń przygotowaliśmy ofertę dla mieszkańców w każdym wieku, którzy zostaną w domu, nie będą nigdzie wyjeżdżali – mówił prezydent Wróblewski – To szeroka oferta edukacyjna, kulturalna, sportowa i rekreacyjna. Kierujemy ją także do dzieci i młodzieży, będzie możliwość wyboru w zależności od indywidualnych zainteresowań. Serdecznie wszystkim zapraszam – zachęcał prezydent – Co ważne propozycje uwzględniają wymogi związane z sytuacją epidemiczną – zaznaczył prezydent

Ofertę wakacyjną prezentowały miejskie instytucje kultury, MOSiR i Departament Promocji i Kultury UM. Pośród atrakcji są również zajęcia przygotowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Młodzieżowy Dom Kultury oraz oferta miejskich półkolonii, które odbędą się w dwóch elbląskich szkołach.

WAKACJE W MIEŚCIE - ELBLĄG 2020 – zobacz wszystkie atrakcje

konferencja

konferencja - konferencja