Zużyte rękawiczki wyrzuć do kosza

odpady

odpady - odpady

W związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 wiele osób korzysta ze środków zapobiegawczych (maseczek, rękawiczek) stosowanych np. w miejscu pracy, komunikacji miejskiej, czy w trakcie zakupów w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Od czwartku - 16 kwietnia br. wszystkich będzie obowiązywał nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeniach publicznych. Najwygodniej będzie nosić maseczkę ochronną, ale dopuszczalne jest także zakrycie twarzy, np. szalikiem.

Niestety, dbanie o zdrowie nie zawsze idzie w parze z ekologią. Coraz częściej wielu z nas wyrzuca zużyte rękawiczki przy sklepach lub do przydrożnych rowów. Tak robić nie wolno! Pamiętaj: zużyte rękawiczki należy wyrzucać do kosza.

Miasto apeluje, by nie rozrzucać zużytych maseczek ochronnych czy jednorazowych rękawiczek na trawnikach, chodnikach czy w przydrożnych rowach. Jeżeli nie jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wrzucajmy zużyte materiały do miejskich koszy, żeby nie stwarzać realnego zagrożenia. W domu wszystkie odpady tego typu powinniśmy wyrzucać do koszy lub czarnych worków przeznaczonych na odpady zmieszane.

W czasie trwania pandemii zalegające odpady stanowią zagrożenie epidemiologiczne dla każdego z nas.