ELBLĄSKIE ZIELONE PYTANIE – styczeń 2020

ezp

W Nowym Roku zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie! Nasze pytania mają edukować i inspirować mieszkańców do drobnych działań, zmiany nawyków na proekologiczne oraz dawać proste recepty i świeże pomysły – a wszystko to w stosunku do istotnych ekologicznych dni w roku.

W okresie pomiędzy Nowym Rokiem, a Bożym Narodzeniem towarzyszy nam niesłabnący świąteczny nastrój za sprawą naszych pięknie przyozdobionych domowych choinek. Jak wiadomo szyszki są nieodłączną częścią iglastych drzew i to do nich odnosić się będzie styczniowe pytanie.

Czym jest szyszka? Odpowiedź na te pytanie nie jest jednoznaczna. Dla botanika jest to zdrewniały kwiatostan żeński roślin nagozalążkowych, na którym wytwarzają się nasiona. Zwierzęta takie jak wiewiórka uznają to jako całkiem pożywne jedzenie. Natomiast dla dziecka to świetny obiekt do wprawienia w ruch siłą lub element przyozdabiania prac plastycznych czy też wyżej wspomniany element dekoracyjny domowych drzewek.

szyszka

szyszka - szyszka

Zatem pytanie na styczeń brzmi:
Z jakiego gatunku drzewa pochodzi szyszka przedstawiona na powyższym zdjęciu?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem, adresem i nr telefonu kontaktowego do 31 stycznia 2020r. (godz. 23:59) [decyduje data wpływu przesyłki/emaila do Urzędu]:
• Listownie na adres Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg (z dopiskiem: Elbląskie Zielone Pytanie – Styczeń 2020)
• lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – Styczeń 2020 - imię i nazwisko)

Wylosowanego zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy na początku lutego.
Zapraszamy do udziału w konkursie!