Pomoc w zagospodarowaniu rolnych odpadów

folie

Prezydent Elbląga informuje o możliwości zgłaszania przez rolników, z terenu Gminy Miasta Elbląg, indywidualnego zapotrzebowania na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Od 30 sierpnia br. nastąpiła zmiana programu z pilotażowego na ogólnopolski, którego celem jest rozwój systemów zagospodarowania odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa.

W związku z powyższym Gmina Miasto Elbląg może starać się o dofinansowanie kosztów transportu z miejsc wskazanych do zbierania odpadów pochodzących od rolników (z PSZOK lub innego miejsca wskazanego przez gminę) oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, które złożą wniosek do 20 grudnia 2019 r.

W związku z powyższym Gmina Miasto Elbląg zwraca się z prośbą o składanie informacji o chęci udziału w programie do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, telefonicznie do pracownika - Patrycji Surówki pod nr tel. 55 239-31-81 lub drogą e-mail: patrycja.suróTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 listopada 2019 r.