Klucz do lepszej przyszłości dzieci

tpd

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu zaprasza rodziców/opiekunów prawnych zainteresowanych rozwijaniem swojego potencjału wychowawczego do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach edukacyjno-profilaktycznych.

KARTA ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY

To cykl spotkań, podczas których rodzice będą mogli poszerzać swoją wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz rozwinąć umiejętności, które pozwolą im lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Podczas warsztatów postaramy się pomóc rodzicom znaleźć najlepsze rozwiązania w zakresie rozmawiania ze swoimi dziećmi i budowania swojego rodzicielskiego autorytetu. Podpowiemy także, po co ustalać reguły i jak konsekwentnie się ich trzymać, jak mądrze formułować swoje oczekiwania wobec dziecka oraz jak motywować je do nauki. Nie zabraknie także informacji o tym, jak kształtować postawy wolne od agresji, jakie są metody radzenia sobie z agresją, ukażemy czym jest przemoc w rodzinie, jakie są jej źródła i mechanizmy, jakie są jej konsekwencje i jak zachowanie dorosłych wpływa na dzieci. Podczas zajęć poznamy również przyczyny wchodzenia młodzieży w uzależnienia, ukażemy od czego młodzież może się uzależnić oraz przekażemy informację gdzie i jaką pomoc można uzyskać chcąc pomóc swojemu dziecku.

Nie zabraknie informacji o tym, jak reagować w sytuacjach trudnych i konfliktowych, kiedy dziecko ma na dany problem zupełnie inne spojrzenie niż rodzic.

W razie pytań dotyczących udziału prosimy o kontakt z biurem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 55 233 82 10

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach!

Warsztaty są organizowane w ramach projektu „Edukacja rodziców kluczem do lepszej przyszłości ich dzieci” – warsztaty edukacyjno-profilaktyczne dla rodziców/opiekunów prawnych z Elbląga w zakresie problematyki uzależnień i przemocy.

Zadanie realizowane w okresie od 01.09.2019 r. do 30.11.2019r. dofinansowano ze środków Gminy Miasta Elbląg.