1 czerwca Elblągiem rządziły dzieci

1 czerwca Elblągiem rządziły dzieci

1 czerwca Elblągiem rządziły dzieci - 1 czerwca Elblągiem rządziły dzieci

Koncerty, konkursy, zabawy, pokazy sprzętu – to tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na najmłodszych elblążan. Miejski festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się na Placu Jagiellończyka. W samo południe najmłodsi przejęli rządy w Elblągu, odbierając z rąk Prezydenta Witolda Wróblewskiego klucze do miasta.  

 

- „Witam Was bardzo serdecznie. Z okazji Dnia Dziecka chciałbym złożyć wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam wiele radości, uśmiechu oraz spełnienia dziecięcych marzeń. Dziś to Wy będziecie sprawować władzę w naszym mieście. Rządźcie mądrze i odpowiedzialnie" – mówił Prezydent Witold Wróblewski.

Na najmłodszych elblążan czekało wiele atrakcji. Były między innymi konkursy, w których dzieci musiały wykazać się wiedzą o mieście, warsztaty plastyczne, występy artystyczne, koncerty, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, czy dmuchane zjeżdżalnie.
Nie lada gratką – szczególnie dla chłopców były również pokazy sprzętu służb mundurowych oraz wizyta motocyklistów z grupy MOTOTEAM ELBLĄG.

Galeria zdjęć