Camino - ruszają sprzed pomnika

camino

W 2019 roku Klub prowadzi cykl wędrówek pn. ZACZNIJ Z NAMI SWOJE CAMINO. 11 maja członkowie wędrowali w bardzo licznym gronie, z Braniewa do Fromborka.

Teraz zapraszają na drugą w tym roku wędrówkę Pomorską Drogą św. Jakuba. 8 czerwca (sobota) ruszamy sprzed pomnika Mikołaja Kopernika we Fromborku, o godz. 8.30.

Celem jest Tolkmicko, gdzie można zobaczyć piękną, drewnianą figurę św. Jakuba Pielgrzyma, ubranego w charakterystyczny pielgrzymi strój. Chętni przejdą w spokojnym tempie 18 kilometrów. Zapraszamy do dołączenia do nas. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie Elbląski Paszport Pielgrzyma, w którym będzie zbierał pieczątki dokumentujące przebytą drogę. Pamiętajcie o wygodnych butach, czapeczce na głowę, o piciu i jedzeniu. PAMIĘTAJCIE, że każdy z Was sam jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. Dojazd do Fromborka i powrót z Tolkmicka - we własnym zakresie. Z Dworca PKS w Elblągu autobus do Fromborka odjeżdża o godz. 7.40. Po dojściu do Tolkmicka też będziemy mieli połączenia autobusowe do Elbląga.

Wędrówkę poprowadzi Kazimierz Filip, który właśnie wrócił z Camino Portugalskiego. Będzie można więc wędrując, posłuchać ciekawych opowieści i popytać o Camino!

Szczegóły wędrówki pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/306040306992603

Zapraszamy w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba Pana
Tamara Frączkowska