11 maja - wędrówka Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

camino

camino - camino

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczyna tegoroczny cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba pn. ZACZNIJ Z NAMI SWOJE CAMINO. Będziemy wędrowali od maja do października, w drugą sobotę każdego miesiąca. Przejdziemy ok. 120 km od Braniewa przez Frombork, Tolkmicko, Próchnik, Elbląg, Nowy Dwór Gdański do Niedźwiedzicy.

Zaczynamy 11 maja (sobota) w BRANIEWIE. Wyruszamy o godz. 10.30 sprzed Bazyliki pw. św. Katarzyny w Braniewie. Naszym celem jest FROMBORK, gdzie dojdziemy ok. godz. 15.30. Przejdziemy w spokojnym tempie 16 kilometrów. Zapraszamy chętnych do dołączenia do nas. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie Elbląski Paszport Pielgrzyma, w którym będzie zbierał pieczątki dokumentujące przebytą drogę. Uczestnicy winni pamiętać o wygodnych butach, czapeczce na głowę, o piciu i jedzeniu i o tym, że każdy uczestnik sam jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo.

Dojazd do Braniewa i powrót z Fromborka - we własnym zakresie. Z Dworca PKS w Elblągu autobus do Braniewa odjeżdża o godz. 9.20. Po dojściu do Fromborka też będziemy mieli połączenia autobusowe do Elbląga.

Przejście 11 maja z Braniewa do Fromborka będzie realizowane przy współudziale Punktu Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Camino de Santiago uznane zostało przez Radę Europy za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
 
Zapraszamy każdego, kto ma ochotę dołączyć do nas!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/583594202124987/


Tamara Frączkowska w imieniu
Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

camino