Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba - kolejne spotkanie

Camino

Camino - Camino

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba kontynuuje cykl tegorocznych prezentacji poświęconych szlakowi Camino de Santiago.

Camino de Santiago (europejski Szlak Kulturowy)) to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Część tego szlaku przebiega przez Elbląg - to Pomorska Droga św. Jakuba. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
 
Na drugie spotkanie w 2019 roku zapraszamy 13 marca (środa) o godz. 18 do Ratusza Staromiejskiego. Będzie to prezentacja elbląskiej archeolog Grażyny Nawrolskiej pn. "Archeolog na szlaku Camino de Santiago". Przekonamy się, że Camino de Santiago to nie tylko radość z wędrowania i dojścia do celu (Santiago de Compostela), ale również możliwość podziwiania pięknych zabytków, świadków historii Europy.
 
Szczegóły wydarzenia w linku www.facebook.com/events/543766316112585/
www.facebook.com/pdsj.elblag

Tamara Frączkowska
w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Camino