Świętowali Działkowcy, pamiętając o ogrodach

z działkowcami

z działkowcami - z działkowcami

W minioną sobotę w Elblągu odbyły się Okręgowe Dni Działkowca. We wspólnym święcie działkowców wziął również udział prezydent Witold Wróblewski.

Okręgowe Dni Działkowca - galeria zdjęć

Sezon jesienny w ogrodach, to jak co roku czas podsumowania pracy. Mijający rok podsumowali także działkowcy z Elbląga. Antoni Dalak prezes Zarządu Okręgu Elbląg Polskiego Związku Działowców mówił o wyzwaniu jakim w mijającym sezonie mierzyli się uprawiający ogródki, była to susza. Wskazywał też na inne problemy z którymi borykają się działkowcy, ale i dziękował tym, którzy ich wspierają.  Prezes Dalak wspomniał również o innym ważnym wyzwaniu jakim wciąż jest konieczność remontu zabytkowej siedziby Związku przy ul. Kościuszki.

W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia za najładniejszy ogród, działkę, altanę i kosz wykonany działkowych płodów. Przyznano również odznaczenia, Witold Wróblewski prezydent Elbląga otrzymał  odznakę za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców.

- Panie i Panowie działkowcy, chcę serdecznie podziękować, że po raz kolejny możemy wspólnie się spotkać w okresie kiedy odbywają się uroczystości dożynkowe. Gratuluję Państwu dobrego roku, okazałych plonów, to pokazuje, że jesteście fachowcami w produkcji zdrowej żywności. Pamiętam, kiedy działka  była źródłem utrzymania rodziny. Dziś markety zasypują nas tanią żywnością, a nie wszystko co tanie jest dobre, to nie zastąpi tego ci Wy potrafcie zebrać na swoich działkach. Jesteście prekursorami w produkcji zdrowej żywności, bez środków chemicznych – mówił prezydent dziękując za przyznane wyróżnienia i dodał – Życzę Wszystkim Państwu radości z Waszej działkowej pasji i jak najlepszych plonów.