Zdrowo, bo na sportowo

http://elblag.eu/index.php/z-ycia-miasta-fotoreportae/12573-ii-festyn-seniora-zdrowo-bo-na-sportowo

http://elblag.eu/index.php/z-ycia-miasta-fotoreportae/12573-ii-festyn-seniora-zdrowo-bo-na-sportowo - http://elblag.eu/index.php/z-ycia-miasta-fotoreportae/12573-ii-festyn-seniora-zdrowo-bo-na-sportowo

Wczoraj na polanie w Lesie Komunalnym Bażantarnia odbył się II Festyn Seniorów - „Zdrowo, bo na sportowo”. Celem imprezy była integracja środowisk seniorskich oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

- Do tej pory spotykaliśmy się z seniorami m.in. w hali, Ratuszu, czy w Bibliotece Elbląskiej podczas zajęć z cyklu Ziołowe lato.  Mówiliśmy dużo o zdrowej żywności i jak szanować i cenić zdrowie. Dziś mamy trochę inną scenerię, ale temat jest niemniej ważny, bo dotyczy zdrowia poprzez ruch. Mam nadzieję, że dziś się trochę poruszamy — mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

- Pierwszy taki festyn odbył się w ubiegłym roku i cieszył się powodzeniem. Teraz mamy kolejny i zainteresowanie jest jeszcze większe. Seniorzy są aktywni, lubią się udzielać – podkreślała Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta ds. Seniorów.

Elbląscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że nie brak im wigoru. W trakcie festynu rozegrane zostały zawody nordic walking na dystansie 5 kilometrów, biegi na 60 m, a także zawody rowerowe. Zorganizowano również konkurencje rekreacyjne w rzucie podkową, rzucie do kosza i w cymbergaja. Wcześniej w obiektach MOSiR seniorzy rywalizowali ze sobą w pływaniu i tenisie stołowym.

Rywalizację umilały występy zespołów artystycznych z Elbląga i okolicznych miejscowości oraz konkurs wiedzy i naszym mieście. Regenerować siły po fizycznym wysiłku pomagała wojskowa grochówka i kiełbaski z ogniska.

Organizatorami Festynu byli: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Elbląska Rada Seniorów.

Galeria zdjęć