Miodowy weekend w Karczowiskach

baner

baner - baner

Już w ten weekend w podelbląskich Karczowiskach po raz szesnasty odbędą się Targi Pszczelarskie i Tradycyjnej Żywności!

Dla wszystkich pszczelarzy, ekoturystów i konsumentów miodu oraz zdrowej żywności organizatorzy PPHU Nektar Cecylia i Waldemar Badeńscy oraz PP Tomasz Łysoń przygotowali moc atrakcji.

Na stoiskach będzie królował miód, jak również wszelkie jego pochodne; wyroby z wosku pszczelego, miodowe piwa i miody pitne, a także kosmetyki  na bazie produktów pszczelich.Nie zabraknie również stoisk ze swojskimi serami,  wędlinami czy chlebem na naturalnym zakwasie. Będą  domowe ciasta, a także naturalne przyprawy i zioła, nalewki, cydry oraz wina. Tych,  którzy lubią rzeczy wyjątkowe zachęcamy do odwiedzania stoisk z rękodziełem, wikliną i biżuterią.

Ale Targi w Karczowiskach to nie tylko zakupy na straganach! To doskonały pomysł na spędzenie weekendu z całą rodziną. Dla najmłodszych będą konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko,gry planszowe, nieco starszych uczestników imprezy zapraszamy na koncerty; w sobotę(04.08.18) zagra Kapela Podwileńska, która powstała w Niemenczynie w 2011 roku zdobywając sympatię widzów na Wileńszczyźnie i w Polsce. Swoistym hymnem kapeli stała się piosenka „Jesteśmy znad Wilii”, a w repertuarze znajdują się  „Walc niemenczyński”, „Śni mi się Polska” do słów Apolonii Skakowskiej i inne  melodie rodem z Ziemi Wileńskiej oraz polskie pieśni ludowe i patriotyczne. Kapela kilkakrotnie występowała na Festiwalu Kultury Kresowej w Głogowie, Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie, Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, na Kaziukach wileńskich, organizowanych na Wileńszczyźnie i różnych regionach Polski.  W niedzielę(05.08.18) zapraszamy Państwa na koncert Tomka Steńczyka. Artysta znany na  elbląskiej scenie muzycznej jako  charyzmatyczny muzyk, gitarzysta i wokalista. Wraz z zespołem wykona utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty.

Miłośników natury oraz dobrej zabawy zapraszamy już w ten weekend 4-5.08.18 do Karczowisk Górnych koło Elbląga.