Elbląskie Targi Pracy i Edukacji

Targi Pracy i Edukacji

Targi Pracy i Edukacji - Targi Pracy i Edukacji

W hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej odbyły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. Swoje oferty pracy i kształcenia zaprezentowało na nich prawie 80 wystawców.

Elbląskie Targi Pracy odbywały się po raz 23. Po raz trzeci połączone one zostały z Targami Edukacyjnymi, dzięki czemu odwiedzający  mogli zapoznać się zarówno z ofertami pracy, jak również z aktualną ofertą kształcenia elbląskich szkół ponadgimnazjalnych i wyższych oraz pozyskać informacje pomocne w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

- "Bardzo się cieszę, że po raz kolejny podczas Targów Pracy i Edukacji w jednym miejscu mogą się spotkać pracodawcy i szkoły. To doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej naszych szkół ponadgimnazjalnych, ale również do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami i poznania ich oferty zatrudnienia. Rynek pracy się zmienia.  Do niedawna pracodawców na targach było dużo mniej niż osób poszukujących zatrudnienia. Teraz, gdy stopa bezrobocia w Elblągu wynosi 9,2 proc., role się odwróciły. To pracodawcy poszukują wykwalifikowanej kadry, a targi są takim miejscem, w którym obie strony mogą się spotkać” – podkreślał podczas targów Prezydent Witold Wróblewski.

Pracodawcy przedstawili między innymi oferty pracy dla pracowników z branży stolarskiej, mechanicznej, czy budowlanej. Podczas targów zainteresowane osoby mogły również skorzystać z obecności doradców kariery, którzy udzielali porad zawodowych i informacji z zakresu pośrednictwa pracy.
Szkoły natomiast przedstawiły nie tylko kierunki kształcenia, ale także informacje o zasadach rekrutacji i ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Organizatorami Targów Pracy i Edukacji byli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Patronat honorowy nad Targami objął Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Galeria zdjęć