Magia Świąt już od soboty

śse

śse - śse

Święty Mikołaj w towarzystwie śnieżynek, do tego Piernikowa Chata, Śnieżna Kula, a także występy artystyczne, koncerty i świąteczne spektakle. To dla dzieci. Starsi znajdą coś dla siebie na świątecznym jarmarku. A gwiazdą tegorocznych Świątecznych Spotkań Elblążan będzie Urszula.

W najbliższą sobotę, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczynają się Świąteczne Spotkania Elblążan. Zapraszamy na Stary Rynek. Tam stanie bożonarodzeniowa szopka z biblijnymi postaciami. A w godz. od 11 do 21 będzie można kupić przepiękne dekoracje świąteczne, wigilijne i regionalne  potrawy oraz wypieki z różnych zakątków kraju. W tym roku na jarmarku będzie blisko 100 różnych wystawców.

Na placu przy katedrze, w Piernikowej Chatce, od godz. 11 prowadzone będą animacje dla dzieci, m.in. warsztaty wykonywania ozdób choinkowych i świąteczne malowanie bawełnianych toreb. Na placu będzie można spotkać Świętego Mikołaja, pobawić się na zjeżdżalni pontonowej lub wejść do śnieżnej kuli.

O godz. 14 na scenie przy katedrze rozpoczną się występy grup dziecięcych z elbląskich szkół i przedszkoli. Po nich godz. 16 będzie można obejrzeć spektakl pt. Opowieść wigilijna” w wykonaniu Teatru Qfer.

Około 17.15 na scenie wystąpi zespół „Szalone Małolaty”, a o 19 zapraszamy na koncert gwiazdy wieczoru – Urszuli – znanej m.in. z przeboju „Konik na biegunach”.

W niedzielę jarmark świąteczny potrwa nieco krócej - od godz. 11 do 18. O 11 ruszą też animacje dla dzieci w Piernikowej Chatce. Występy artystyczne na scenie rozpoczną się o godz. 12:30. O 14 zapraszamy na „Królewnę Śnieżkę” w wykonaniu Teatru Qfer, a po spektaklu na występ chóru Alta Trinita.

Kulminacyjnym punktem świątecznych spotkań jest „Wigilia elblążan”. Życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólny posiłek i przekazanie „Światła betlejemskiego” odbędzie się o godz. 15.45.

Na zakończenie koncert świąteczny w wykonaniu zespołu „Młodzi i Krzywda”.

plakat

plakat - plakat