Bieg Mikołajów dla Sary

Bieg Mikołajów dla Sary

Bieg Mikołajów dla Sary - Bieg Mikołajów dla Sary

10 grudnia w Elblągu odbędzie się kolejny Bieg Mikołajkowy. Będzie miał charakter charytatywny, bo wpisowe w wysokości 10 zł od osoby zostanie przekazane w całości na pomoc Sarze Dylewskiej, poszkodowanej w tragicznym wypadku samochodowym sprzed miesiąca. Zapisy na zawody już ruszyły.

Bieg Mikołajkowy, jak co roku, organizuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni. Biegacze, przebrani z mikołajkowe stroje, spotykają się w Bażantarni, skąd wyruszają w miasto, pokonując trasę ok. 6 kilometrów po chodnikach wzdłuż kilkunastu ulic i wracając do Bażantarni, gdzie na polanie na uczestników imprezy czeka ognisko z kiełbaskami i grochówką.

- To jest bieg koleżeński, bez ścigania się, bicia życiówek, numerów startowych. Po prostu okazja do integracji biegaczy i jednocześnie pomocy potrzebującym. Stało się już tradycją, że co roku przy okazji Biegu Mikołajkowego organizujemy charytatywną akcję – mówi Tadeusz Sznaza ze stowarzyszenia EL Aktywni.

W tym roku uczestnicy imprezy będą mieli okazję pomóc 25-letniej Sarze Dylewskiej, która 14 października została poważnie ranna w wypadku samochodowym na rogatkach Elbląga. Jej młodsza siostra zginęła na miejscu, a Sara wciąż walczy o życie – nadal jest w śpiączce.

- Kolejnym etapem leczenia będzie długa, trudna i kosztowna rehabilitacja. Dlatego już dzisiaj rodzina i przyjaciele postanowili zawalczyć o zapewnienie Sarze takiej możliwości, rozpoczynając zbiórkę na leczenie i rehabilitację – mówi Anetta Szczepińska z Fundacji Dlaczego Pomagam, która organizuje zbiórkę na rzecz Sary.

EL Aktywni również przyłączają się do tej akcji. Wpisowe na Bieg Mikołajów dla Sary – 10 zł od osoby – zostanie w całości przekazany na pomoc rannej elblążance. W podziękowaniu każdy uczestnik biegu dostanie do fundacji pamiątkową cegiełkę, a od EL Aktywnych – mikołajkową czapeczkę.

- Zapraszamy też wszystkich do przynoszenia w dniu imprezy gadżetów, które moglibyśmy wylicytować na stronie akcji na Facebooku. Obecnie licytujemy tam prawie 100 różnego rodzaju przedmiotów. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów rehabilitacji Sary – dodaje Anetta Szczepińska.

Zapisy na Bieg Mikołajkowy już ruszyły na stronie www.elektronicznezapisy.pl Organizatorzy ze względów bezpieczeństwa ustalili limit startujących na 200 osób. Uczestnicy pobiegną ulicami: Marymoncką, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejską, Agrykoli, Chrobrego, by wrócić do Bażantarni na ognisko z kiełbaskami, grochówką, kawą, herbatą.

Regulamin biegu znajdziecie tutaj
https://elektronicznezapisy.pl/download/G6Z2F3i6m0X0L1v5y1E1h2F7m306z3y7/open

Zapisy są prowadzone na stronie
https://elektronicznezapisy.pl/event/2238/strona.html

Bieg Mikołajów dla Sary

Bieg Mikołajów dla Sary - Bieg Mikołajów dla Sary