Działalność odpłatna, a gospodarcza w organizacji pozarządowej

eswip

Ośrodek OWIES w Elblągu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z Elbląga oraz powiatów: elbląskiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu 16-17 listopada 2017 nt.: „Działalność odpłatna, a działalność gospodarcza”.

Temat szkolenia:
"Działalność odpłatna, a działalność gospodarcza".

PROGRAM

Dla kogo? Ilość osób mogących wziąć udział w szkoleniu:
W szkoleniu mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji pozarządowych nieprowadzących działalności gospodarczej z terenu Elbląga oraz powiatów: braniewskiego, elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego, w grupach od 12-18 osób.

Termin i miejsce:
16-17 listopada 2017 (czwartek-piątek), Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 9.

Czas trwania szkolenia:
16 listopada godz. 9:30-16:10 (z przerwami), 17 listopada godz. 9:00-15:30 (z przerwami).

Metody szkoleniowe:
Szkolenie będzie prowadzone w formie warsztatów połączonych z dyskusją i wykładem. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do zajęć.

Zakres tematyczny:
W trakcie szkolenia uczestnicy m.in. dowiedzą się:
•    o podstawach formalno – prawnych prowadzenia działalności odpłatnej statutowej i gospodarczej;
•    o praktycznej stronie organizowania tej formy działalności;
•    o niezbędnej administracji i rozliczeniach.
 
Trener:
Szkolenie przeprowadzi Urszula Podurgiel, Prezeska Stowarzyszenia Adelfi, koordynatorka OWES Ełk i ekspert ds. ekonomii społecznej. Absolwentka Polsko – Amerykańskiej Szkoły Liderów oraz wielu programów rozwojowych z zakresu działalności organizacji pozarządowych, zarządzania w nich oraz organizowania przedsięwzięć społecznych. Kilkakrotnie nagrodzona za swoją działalność. Założycielka Fundacji Kocham Jaśka i grupy edukacji alternatywnej w Ełku.

Tryb zgłoszeń:
Organizator szkolenia zapewnia bezpłatne materiały szkoleniowe oraz posiłki. Aby zgłosić się na szkolenie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania w załączeniu) oraz przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 10 listopada 2017 (piątek) do godziny 14:00.