Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości - Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

999 osób weźmie udział w IV Elbląskim Biegu Niepodległości, to nowy rekord imprezy! Na kilka dni przed zawodami przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące biegu.

- "Cieszę się, że Elbląski Bieg Niepodległości bije kolejne rekordy frekwencji. W zawodach wystartuje wielu elblążan, ale będziemy też gościć mieszkańców ponad 80 miejscowości, w tym m.in. z Olsztyna, Trójmiasta, Warszawy, a nawet Kaliningradu. Zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w obchodach Święta Niepodległości, które odbędą się przed biegiem, a podczas zawodów – do gorącego dopingu na trasie" – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Jak informują organizatorzy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski i Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni -  nie ma już możliwości zapisania się na bieg, bo limit startujących został wyczerpany.

Oto najważniejsze informacje dotyczące zawodów:

Dystanse i trasa
Uczestnicy IV Elbląskiego Biegu Niepodległości startują na dystansie 10 km (bieg główny, trzy pętle), 3333 m (bieg towarzyszący) i w rywalizacji trzyosobowych sztafet (3 razy 3333 m). Wszyscy startują razem – o godz. 13.30. Start i meta będą wyznaczone na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła ulicami:  Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną. Przy starcie i mecie będą znajdowały się punkty z wodą.

Zobacz trasę biegu
 
Mały Bieg Niepodległości Enduro Kid
O godz. 11 wystartuje Mały Bieg Niepodległości Enduro Kid. To krótkie wyścigi dla dzieci do 13. roku życia na dystansie od 50 do 300 metrów. W zawodach weźmie udział 200 dzieci, których wcześniej zapisali rodzice. I to właśnie rodzice lub opiekunowie będą musieli przy odbieraniu numeru w biurze zawodów podpisać oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma na mecie wykonany na tę okazję specjalny medal oraz słodką niespodziankę od sponsora – firmy Wolność z Elbląga. Dzieci otrzymają też przed biegiem mini pakiety startowe. Co w nich będzie? - To niespodzianka – mówią organizatorzy.

Szczegółowy program Małego Biegu Niepodległości przedstawiamy w załączniku.

Biuro zawodów
Będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 (hala lodowiska). Po odbiór pakietów startowych zapraszamy już w piątek w godz. 14-18 i w sobotę w godz. 9-13 (pakiety dla dzieci będą wydawane do godz. 10.40). Organizatorzy proszą osoby startujące o wydrukowanie ze strony zapisów (elektronicznezapisy.pl) karty zawodnika z oświadczeniem o braku przeciwwskazań medycznych do startu w zawodach i przekazanie tej karty w biurze zawodów.
W tym samym budynku będzie mieścił się depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.

Zobacz schemat organizacyjny

Pakiet, nagrody, posiłek
Każdy uczestnik IV Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy.

Pobiegnij i pomóż Kubie
Stało się już tradycją, że każda edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości związana jest z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy 12-letniemu Kubie, choremu na przewlekłą niewydolność nerek. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić podczas imprezy wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Parkingi
Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej, parkingu Centrum Handlowego Zielone Tarasy, parkingu ZUS i parkingu przy PKO BP. W godz. 10.30-15 ulica Teatralna zostanie zamknięta dla ruchu . Utrudnienia w ruchu na pozostałych ulicach, po których będą biegli zawodnicy, zostaną wkrótce ogłoszone przez Urząd Miejski.

Zakończenie zawodów
Oficjalne zakończenie Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid wraz z wręczaniem nagród odbędzie się 15 minut po zakończeniu zawodów w hali lodowiska MOSiR. Z kolei zakończenie IV Elbląskiego Biegu Niepodległości wraz z wręczaniem nagród odbędzie się w holu CSE Światowid, początek o godz. 15.

Program Biegu Niepodległości

piątek, 10.11.2017
godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów

sobota, 11.11.2017
godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
godz.15:45 - zakończenie zawodów.

Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga